Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Josef Martinák
Historie šachu UH
Podporují násVyhledat
rss

Nová šachová sezóna zahajuje – těžký rozjezd

Soutěže družstev - RP

V úvodním kole nového ročníku k nám zajížděl tým „háčka“ Staré Město. V důsledku chybné komunikace se jim podařilo přijet v sedmi hráčích, takže jsme hned vedli 1:0, jenže …, ale pěkně po pořádku.

Celý článek...

 

Michal Mašíček druhý ve Veselí

Mládež - Jednotlivci

Prvním turnajem začal seriál Velkých cen. Jelikož od pořádaní odstoupil Hluk a v Osvětimanech se v prvním termínu z důvodu voleb turnaj nemohl konat, tak se začínalo ve Veselí nad Moravou. Náš oddíl vyslal celkem devět hráčů.

Celý článek...

 

Premiéra v 1.lize dorostu

Mládež - Družstva

Loňské vítězství v KP družstev starších žáků znamenalo právo postupu do 1.ligy dorostu. To jsme po delším zvažování zda máme na tuto soutěž dostatek kvalitních hráčů přijali a přihlásili se do 1.ligy dorostu. Když si to kluci vybojovali, tak ať si vyzkouší vyšší soutěž, získají zkušenosti a nic horšího než sestup se nám stát nemůže.

Celý článek...

 

Otevřený přebor Moravy 4členných družstev v bleskové hře

Turnaje - Dospělí

Již tradiční burčákový turnaj hraný 23.9.2012 v Boršicích jsme obeslali jedním týmem, ale čáru přes rozpočet nám udělal Milan  Šácha, který absolvoval oční operace a nemohl tak hrát. Na místě samém se nám podařilo jej nahradit Jirkou Markem, takto členem Starého Města, takže jsme hráli v následující sestavě: 1.Josef Knotek, 2.Josef Martinák, 3. Pavel Růčka a 4. Jiří Marek

Celý článek...

 

O pohár starosty Osvětiman

Turnaje - Dospělí

Prázdninové měsíce utekly jako voda a už tu máme opět šachovou sezónu. Před začátkem soutěží družstev se hrají víkendové rapidy a blicáky. Prvním, ve kterém jsme si zahráli, byl turnaj v Osvětimanech. Za šachové stoly zasedli Pavel Růčka a Michal Mašíček.

Celý článek...

 

Rozšíření rubriky Josefa Martináka

Původní Moje šachová rubrika byla rozčleněna na rubriky tři, a sice tzv. hlavní „Moje rubrika“ s měsíční aktualizací, „Mat a Pat“ s nepravidelnou aktualizací – myšleno týdenní, nebo i častější a „Šachové okénko“, které bude představovat stručné recenze šachových knih s ukázkami. Více viz odkaz vlevo.

 

Středomoravský pohár

Mládež - Jednotlivci

Ve středu 27.6. se uskutečnil poslední turnaj v tomto školním roce. Hrál se Středomoravský školský pohár v Bezměrově. Náš oddíl a své školy reprezentovala dvojice Patrik Bída a Albert Zelnitius.

Aktualizováno (Sobota, 30 Červen 2012 22:34)

Celý článek...

 

ZŠ Unesco 7.6.2012

Mládež - Jednotlivci

Ve čtvrtek 7.6. proběhl jeden z posledních mládežnických turnajů této sezóny v jídelně ZŠ Unesco. I přes všední den a odpolední čas se sešlo solidních 31 hráčů ze šesti oddílů.

Celý článek...