Ve středu 27.6. se uskutečnil poslední turnaj v tomto školním roce. Hrál se Středomoravský školský pohár v Bezměrově. Náš oddíl a své školy reprezentovala dvojice Patrik Bída a Albert Zelnitius.

Turnaj se hraje v kategoriích po třídách. A, jelikož je turnaj určen pro žáky prvního stupně, tak se hrálo celkem pět kategorií. Celkem si přijelo zahrát 60 dětí ze 17 škol z celého Zlínského kraje a i z několika jihomoravských škol.

Ve kategorii druhých tříd nás reprezentoval Patrik Bída, který chodí na ZŠ Kunovice U Pálenice. V prvním kole dostal největšího favorita soutěže Pavla Oploštila, se kterým jasně prohrál. Ale v dalších kolech se mu dařilo své soupeře přehrát a po čtyřech výhrách měl 4/5 a byl ve hře o medaile. Tam se ještě více přiblížil po šťastné výhře se Šimonem Vémolou z Vyškova, kdy v divoké partii měl věž a střelce méně, ale Patrik přesto po přehlédnutí soupeře dával mat. Tím se dostal na druhé místo s bodovým náskokem před svými pronásledovateli.

stredomoravsky_pohar_2012_patrikPatrik Bída

A z jedním z nich, Přemyslem Bobčíkem z Dolního Němčí, se také utkal v posledním kole. Bohužel partii prohrál a kromě Přemysla Bobčíka se na něj dotáhl i Šimon Vémola. A jelikož Patrik měl výrazně horší pomocné hodnocení, tak mu zbyl černý petr a obsadil konečné čtvrté místo. Ale i tak pět bodů ze sedmi je hezký výsledek a jeho zatím nejlepší umístění. Zvítězil s plným počtem bodů Pavel Opluštil.

stredomoravsky_pohar_2012_2_tridaZleva 3.Vémola, 2.Bobčík a 1.Opluštil

V kategorii čtvrťáků startoval Albert Zelnitius ze ZŠ Unesco Uherské Hradiště. První partii i přes v počátku materiální deficit otočil a vyhrál. Ve druhém kole pak nestačil na Radima Jančíka z Malenovic, když již brzy v zahájení ztratil pěšce a ten nakonec partii rozhodl v dámské koncovce. Tři následující partie pak vyhrál a v předposledním kole se utkal s Tomášem Pecháčkem.

stredomoravsky_pohar_2012_albertAlbert Zelnitius

Tato partie se mu vůbec nepovedla a pozdějšímu vítězi turnaje lehce podlehl. Ale i tak v posledním kole bojoval o medaili v přímém souboji se Samuelem Vaculíkem z Malenovic. V této partii měl od začátku navrch a i když se nakonec partie dohrávala jako poslední, tak Albert převahu pomalu ale jistě přetavil ve vítězství. Stejně jako on měla pět bodů  další dvojice hráčů, ale Albert měl suverénně nejvyšší pomocné hodnocení, což mu vyneslo druhé místo.

stredomoravsky_pohar_2012_albert_medaileAlbert vybírá cenu spolu s ředitelem turnaje Vladimírem Opluštilem

Oba kluci tak ve svém letošním turnaji zahráli velmi dobře a do posledního kola bojovali o medaili. Celkové výsledky turnaje jsou k prohlédnutí na chess-results, pár dalších fotek je v naší fotogalerii. Článek o turnaji s odkazy na fotky a videa je stránkách pořadatelů z Postoupek.

Aktualizováno (Sobota, 30 Červen 2012 22:34)