V Brankovicích hrála sedmička našich dětí. Celkově hrálo 155 dětí, což je krásný počet.

Od nás většina, pět, hrála v mladší kategorii, dva pak ve starší. Nejlépe v mladší v konkurenci 86 hráčů skončil Tom Fridrich, u kterého škoda poslední partie, kdy s "hratelným" soupeřem prohrál. Výhrou se mohl dostat na pět bodů a desáté místo. Tak skončil na 25.místě. Stejné čtyři body měl i Lukáš šťastnou výhrou v posledním kole, což znamenalo 36.místo. Zbylá trojice měla tři body a skončila v těsném závěsu. Tomáš Jurča na 56.místě, Albert Zelnitius na 58.místě a ten kterému jsem věřil, že se po dobře sehraných turnajích v Osvětimanech a Hluku ve starší konkurenci bude bojovat o první desítku,  tak Michal Mašíček skončil na 59.místě jako nejhorší z celé pětice. Michalovi turnaj absolutně nevyšel, tři nuly od 2-4 kola po hrubých chybách jej odsunuli na zadní stoly.

brankovice_zelnitius
Albertovi se dařilo hlavně na začátku turnaje

Zajímavá byla situace po 4.kole, kdy překvapivě Albert byl ze všech nejlepší a měl 3/4, Tomášové a Lukáš 2/4 a Michal 1/4. Ale Albert hrál velmi pěkně a zodpovědně. V první partii dohrával skoro jako poslední a trvala přes půl hodiny. Albert odmítl remízu a chtěl vyhrát, bohužel přehlídl pak vidličku a prohrál. Ale pak tři kola výhry a zase dost dlouhé partie. I když pak už se silnějšími soupeři neuhrál ani bod, tak za letošní první turnaj si zaslouží velkou pochvalu.

Zajímavostí je, že jsem dnes viděl tři špatné postavení a tahy, které nejsou k vidění kolikrát za celý rok. Albert měl jednou dva bělopolné střelce, a v poslední partii si nevšiml, že má špatně dámu a krále. A přidal se k němu Tom Jurča, který si spletl dámu a krále a rochoval dámou a věží a zamotal hlavu rozhodčím co s tím, ale i tak partii vyhrál :-).

Ve starší pak hrál Pavlo Danyuk a Toník Krmíček. Pavla jsem viděl po dlouhé době a hrál velmi slušně. Hned v prvním kole dlouho vzdoroval prvnímu nasazenému  Karlíkovi. A stejně tak i Toník v prvním kole hrál přes půlhodiny se Strnadem a prohrál až v pěšcové koncovce, kdy jeho starší a zkušený soupeř s pikem navíc dotáhl koncovku do výhry. Oba hráli solidní šachy a dlouhé partie. Škoda u Pavla partie v pátém kole, kdy měl dobře našláplé pěšce, ale pak neviděl tah věží, kde je mohl podržet, ale místo toho je rychle poztrácel. Toník jako nejmladší ročník hrál povětšinou se staršíma a tři body jsou dobré.

brankovice_danyuk
Pavlo Danyuk

Výsledky jsou na chess-results: mladší, starší. A nemůže chybět ani reportáž pana Cipryse.