Již tradiční burčákový turnaj hraný 23.9.2012 v Boršicích jsme obeslali jedním týmem, ale čáru přes rozpočet nám udělal Milan  Šácha, který absolvoval oční operace a nemohl tak hrát. Na místě samém se nám podařilo jej nahradit Jirkou Markem, takto členem Starého Města, takže jsme hráli v následující sestavě: 1.Josef Knotek, 2.Josef Martinák, 3. Pavel Růčka a 4. Jiří Marek

Tudíž kombinovaná kunovicko/staroměstská sestava (Jožka Knotek, ač Kunovjan, tak kmenový hráč Starého Města).

Na startu se letos sešlo slušných 36 týmů, hrálo se také již tradičně na 11 dvojkol. Náš tým byl nasazen jako pětadvacátý.

Celkovým vítězem se stal tým Duras Brno se ziskem 64,5 bodu, před ŠK Zlín F s 64 body a na třetím místě se umístila Slavia Kroměříž A s 62 body. My jsme obsadili skromné 29.místo se 40,5 body, když se o jejich zisk zasloužili hráči následovně: Knotek 11, Martinák 8,5, Růčka 12 a Marek 9.

Nejlepšími hráči na jednotlivých šachovnicích byli IM Vojtěch Plát, FM Josef Kratochvíl, Michal Krčál a Petr Skácelík.

V rámci KP Zlínského kraje se vyhodnocovala družstva, která měla ve svém týmu minimálně tři kmenové hráče. Vítězem se stal celek Zlína F před Kroměříží A a SK Boršice „Prohibičáci“.

Celkovou tabulku turnaje naleznete na chess-results, výsledky našeho týmu podle zápasů i jednotlivců naleznete v excelovském souboru.

Nyní stručně o naší poutí turnajem:

V prvním kole jsme překvapivě porazili sedmý nasazený tým Rychnova nad Kněžnou (po prohře 1:3 odvetné kolo skončilo 4:0!). Ve druhém kole dostáváme sousedy v nasazení, kteří se též v prvním kole vzepřeli papírovým předpokladům, Zborovice, které těsně porážíme. Nejtěsnějším poměrem 3,5:4,5 pak prohráváme   s Vyškovem i se Starým Městem, abychom v 5. dvojkole porazili Kuřim A. První těžší porážka nás potkala v následujícím kole s Uherským Ostrohem a v dalším kole nejprve opět nejtěsnější prohra s Přemyslovicemi a nejtěsnější výhra s Kopřivnicí, opět těsná prohra s týmem Honzíci a výhra s Napajedly. Při olympijském systému to znamenalo, že jsme byli relativně vysoko oproti nasazení, a tak čekáme na soupeře do posledního důležitého kola. Bohužel los nám přisoudil devátý nasazený tým Veselí nad Moravou A. S těžkým soupeřem prohráváme 1,5:6,5. Výsledky posledního kola v takových turnajích znamenají velký pohyb v tabulce nahoru i dolů, což to druhé byl náš případ. Po relativně dobře sehraném turnaji, kdy si první trojice uhrála perfo vysoko nad svůj rating je 29.místo znamenající posun o čtyři místa dole oproti nasazení lehkým zklamáním  V individuálním hodnocení se dostal přes 50%  jedině Pavel Růčka (Elo 1711 perfo 1928) a právě 50% uhrál Josef Knotek (Elo 1947 perfo 2028). Jiří Marek (Elo 1825 perfo 1694) a Josef Martinák (Elo 1765 perfo 1912) zůstali pod touto hranicí.

borsice_2012_1Poslední kolo turnaje – zleva Marek, Martinák, Knotek – prázdná židle fotograf Růčka