Třetí pokračování série VC nás zavedlo v sobotu 27.11. do Dolního Němčí. Jelikož byla opět kolize ze zápasy dorostenecké ligy, tak účast byla kvalitativně na úrovni Osvětiman. Ale početně byla největší ze všech tří turnajů.

Celkový počet 67 hráčů a hráček, kde zejména z Boršic a Osvětiman přijelo mnoho malých capartů na svůj první turnaj. Od nás se turnaje zúčastnila devítka dětí.

V mladší kategorii konečně nebyl Tomáš Fridrich osamocen, ale hrál s ním i Filip Tran Huú. Tomáš poprvé zůstal mimo medailové místa, když prohrál v posledním kole v přímém souboji o stříbro s Janem Nekardou. To jej stálo i vedoucí místo v celkovém hodnocení. Filip získal mezi 33 účastníky solidní 16.místo.

vc_dolni_nemci_2010_fridrich_huu
Tomáš a Filip

Turnaj vyhrál Jakub Strnad z Kyjova před Janem Nekardou ze Starého Města.

Ve starší kategorii se dobře vedlo Adamovi Skráškovi, který skončil na 4.místě, když se mu povedlo porazit mj. i Martina Hromadu, který skončil na místě šestém, a v posledním kole i Pavla Tománka z Boršic. V bodované patnáctce se umístnili i Josef Paška a Michal Mašíček. Na hranici dvacítky skončila zbylá trojice Tomáš Jurča, Antonín Krmíček a Lukáš Oplatek.

vc_dolni_nemci_2010_krmicek
Toník Krmíček v partii s Adamem Skráškem

Favoritům se moc nevedlo, když dva nejvýše nasazení hráči skončili na 8. Pavel Tománek z Boršic resp. 14.Ondřej Podškubka z Vlčnova. Naopak skvěle se vedlo Marku Jagošovi z Kyjova, který pouze jednou remizoval a tak se ziskem 6,5 bodu ze sedmi možných. Druhé místo obsadil Petr Moštěk z Vlčnova a třetí pak Martin Sedlačík ze Starého Města. Martin Hromada se po tomto třetím turnaji dokonce dostal na první místo v celkovém hodnocení.

vc_dolni_nemci_2010_starsi
Zleva Náplavová, Moštěk, Jagoš, Sedlačík a Skrášek

Kompletní výsledky jsou na chess-results, nebo v excelu i s průběžným pořadím po třech turnajích. Fotky jsou pak zde.