V sobotu 4.12. začal v Hluku další ročník turnajů série GP Zlínského kraje v rapid šachu.

Z našeho oddílu hrála šestice dětí. V nejstarší kategorii do 14 let hrál Toník Krmíček a Adam Skrášek. Toník to měl v nejstarší kategorii těžké a získal tři body. Adam už hraje letos GP naposled, a v sobotu se mu dařilo. Nejdříve sice měl 1/3, ale po prohrách s Ríšou Štefaníkem a Kubou Zatloukalem. Ale pak vyhrál s Toníkem a Bařinou a v šestém kole hrál s Tománkem z Boršic. A potřetí po sobě (GP Bojkovice, minulý týden Dolní Němčí a teď) jej porazil. V posledním kole dostal Davida Kolačného a hrál o slušné umístnění. David hrál v sobotu výborně (vyhrál s Mrkusem a Zatloukalem remizoval s Krejčou a Skalkou), ale Adam jej porazil a dostal se na pět bodů. V tu chvíli ještě několik partií se hrálo a při konstalaci výhry Fuskové nad Mrkusem a remízy Stuchlý-Zatloukal mohl být dokonce na třetím místě. Ale i tak pět bodů a páté místo je ve velmi slušné konkurenci výborné a dobrý start do GP v jeho poslední sezóně.

V H12 jsme měli kvarteto Michal Mašíček, Tomáš Fridrich, Lukáš Oplatek a Tomáš Jurča. V prvním kole všichni vyhráli. Po dalších kolech to byla stále slušné, kdy Lukáš, Míša, Tom Jurča měli 3/4, Tom Fridrich pak 2/4. V dalších kolech Tomáš Jurča dostal Michala, Tomáše a s oběma prohrál. Prohrál pak i s Jakubem Pláškem, a zůstal na třech bodech a 16.místě. Tom Fridrich po serii asi 5 výher s Jakubem Pláškem, v sobotu bohužel prohrál a když ve třetím prohrál i s Viki Phamovou ze Zlína, tak šel trochu ze zadních pozic. Dvě výhry, mj. se Štepánem Hronkem, kdy jsem kousek viděl a hrál to pěkně a přemýšlel nad tou koncovkou tak jak se má, jej pak vrátili do hry o slušné umístnění. Lukáš měl 4/5, kdy porazil Střelce (ten porazil Nekardu), Pláška a silného Panovce ze Vsetína (toho porazil i Tom Jurča). V šestém kole prohrál s Kovaříkem (třetí z Mistrovství Moravy a Slezska) a měl tak 4/6. Michal hrál velice pěkné šachy, tak jak je u něj v poslední době k mé radosti zvykem (když nepočítám Brankovice). Porazil v průběhu  turnaje tradiční soupeřku Eriku Náplavovou (tu už porazil snad pošesté v řadě, dříve s ní měl skóre vyrovnané, což svědčí o jeho zlepšení hry), silného Martina Hronka ze Zlína, prohrál jen s Kovaříkem a Jagošem. Před posledním kolem tedy měli Lukáš, Michal i Tom Fridrich stejný počet 4 bodů z šesti. Los posledního kola byl zajímavý. Michal s Tomem Fridrichem, Lukáš s Leonou Černochovou. jak se pak ukázalo, tak při výhře měli všichni teoretickou šanci na třetí místo. Lukáš stojí slušně (myslím pik navíc a útok), ale pak přichází s tím, že prohrál dostal mat na poslední desce, což je velká škoda. Michal poráží Tomáše a čeká na ostatní výsledky. Když Marek Jagoš poráží Martina Hronka, tak  je bronz doma.

gp_hluk_2010_1
Michal Mašíček (vpravo) vedle něj pak David Opluštil, Viki Phamová a Jakub Zatloukal.

Při výhře Tomáše Fridricha s Míšou by byl třetí on, tak skončil na 11.místě. Lukáš velká škoda, měl vyhranou pozici, mohl být čtvrtý. Ale i tak 7.místo je skvělé.

Michal je druhý v GP, kde se nepočítá kyjovský Jagoš. Má to skvěle rozehráno, uvidíme po dalším turnaji v únoru, zda bude nějaká šance i na slušné umístnění v celkovém pořadí.

Dobře se nám vedlo i hodnocení družstev, kde nám patří třetí místo.

Výsledky turnaje jsou samozřejmě na chess-results nebo v excelu. Průběžné pořadí je pak zde. Fotografie Josefa Kovaříka ze Vsetína jsou k vidění zde.  Článek o turnaji je i na krajském webu.