Tradičně jsme vyrazili na tradiční „burčákový“ turnaj 4 členných družstev v bleskovce, hraný jako krajský přebor, v Boršicích. Letos jsem jeli v sestavě - na prvé šachovnici zapůjčený Josef Knotek (Kunovjan, člen oddílu Staré Město), na 2. Josef Martinák, na 3. Pavel Růčka a na 4. Gabriel Slanicay.

Letos se přihlásilo 42 družstev, z nichž jsme byli nasazeni jako 35. – i to svědčí o síle hráčů. Do turnaje jsme vstupovali se skromnými ambicemi – skončit výše, než je naše nasazení, tedy lépe, než na 35. místě.

A jak to dopadlo? Obsadili jsme konečné 32. místo, takže jsme svého cíle dosáhli. Nejvíce bodů nashromáždil Josef Knotek, a to 11,5 a Pavel Růčka 10. Pod padesátiprocentní hranicí pak zůstali Josef Martinák s 9,5 a Gabriel Slanicay s 5,5 body. Dlužno dodat, že všichni hráči měli průměrnou performaci výrazně vyšší, než činí jejich ELO. V rámci daných možností lze dosažený výsledek považovat za úspěch.

borsice_2013_1

Celkovým vítězem se stalo družstvo Zlínu A (Ponížil, Roubalík, Krčál, Šenkýř), před NOTORy (Plát, Uřičář, Sremaňák, Kratochvíl) a Starým Městem A (Zpěvák, Sháněl, Vavruška, Vrána). Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl IM Vojtěch Plát, když s 19 body předstihl další konkurenty o plné 3 body.

borsice_2013_2

Výsledky jsou na chess-results.

V pdf je pak článek včetně tabulek.