V sobotu 22. 10. 2013 se ve Starém Městě hrála Krajská soutěž družstev starších žáků. Mezi osmičkou týmů skončilo naše béčko na 5.místě.

Jelikož nikdo v kraji neměl zájem tuto kvalifikaci do KP družstev starších žáků uspořádat, tak jsem ji musel ve spolupráci se Starým Městem zorganizovat sám. A jelikož se tím pádem KS konala v blízkém Starém Městě, tak jsme na ni vypravili béčko bez ambicí na postup. V týmu nemohl hrát nikdo ze základu áčka. Tedy čtveřice Mašíček, Fridrich, Kovařík, Horáček hrát nemohla. Pátým členem základu musí být buď dívka, nebo hráč 2004 a mladší. Jelikož momentálně dívkou nedisponujeme, tak si ji budeme muset půjčit na hostování. Předběžně jsem domluven s Veselím nad Moravou na spolupráci. A samozřejmě též doregistrujeme naše mladé hráče narozené 2004 a mladší.

Do Starého Města přijelo celkem 8 týmů. Naše sestava se skládala relativně složitě - a nakonec jsme vyjeli jen ve čtveřici. Ale již předem jsem byl dohodnut na případném hostování ze zdrojů Starého Města. To se pak i splnilo. Naše sestava tedy byla Zelnitius, Trávníček, Bída, Zerzáň a host Najman. V prvním kole prohráváme 1:4 s favority z Hošťálkové B. V dalším kole vyhráváme 3:2 se Vsetínem B, kdy za stavu 2:2 o naší výhře rozhoduje Vojta. Další kolo nás čeká záloha Boršic. V zápase v pohodě vítězíme 4:1. V dalším kole se Starým Městem D rychle prohrává Patrik, kterému se vůbec nedaří a překvapivě i Albert na první desce. A tak opět za stavu 2:2 rozhoduje Vojta.

ks_starsi_zaci_2013_vojta_filipVlevo Vojta a Filip

V dalších kolech nás už čekají tři adepti na postup. Nejprve prohráváme 1:4 se Vsetínem B, kdy vítězí jen Albert, a pak v další kole i se Starým Městem C, kdy rychle prohrávají zadní desky a na 2:3 stav upravují Mikuláš a Albert. V posledním kole čekám na prvních dvou deskách prohry se silnou dvojicí z Kroměříže Polišenský Navrátilová. ale kluci se dobře drží. Prohrává sice Vojta, ale Filip na poslední desce srovnává na 1:1. Patrik dobře rozehranou partii ztrácí, když je v přesunu figurek na krále soupeř rychlejší než Patrikova obrana. Ale první dvě desky se drží velmi dobře. Albert má lepší pozici, Mikuláš rovinu. A tak i po velmi dobře sehraných partiích jejich zápasy končí. Tedy Albert vítězí a Mikuláš v pohodě udrží remízovou pozici. Remízujeme tedy na závěr 2,5:2,5.

ks_starsi_zaci_2013_vseZleva Patrik, Vojta, Mikuláš a Albert

Končíme tak na 5.místě. Vítězí Hošťálková B před Kroměříží a Vsetínem B.

ks_starsi_zaci_2013_hostalkovaVítězové z Hošťálkové

U nás velmi dobře zahrál Albert na první desce, kde získal 5/7. Půlka bodů Mikuláše na druhé desce je taky velmi dobrá. Patrikovi turnaj vůbec nevyšel a zůstal bez bodu. Vojta jako nejmladší hráč dvakrát rozhodoval v poslední partii utkání o naší výhře a 3/7 je solidní výsledek. Host ze Staráku Filip Najman nám velmi pomohl ziskem 5/7.

Výsledky jsou zde nebo na chess-results. Pár fotek je k vidění v naší fotogalerii.