Do Břeclavi nakonec jela jen čtveřice, když onemocněl Adam Skrášek a nejel. Tak jsem v pátek večer změnil způsob dopravy a nejelo se vlakem, ale autem.

 

Jak jsem pak zjistil, tak vlakem jelo jen Staré Město. Ostatní oddíly pravidelně jezdící vlakem (Zlín, Boršice, Veselí, my) jelo autem. Hlavně ráno bylo na silnici trochu sněhu, ale nebylo to zas tak hrozné. Ale i tak cesta trvala o nějakých 10-15 minut déle než pak odpoledne, kdy už byly silnice v pohodě. Celkově účast byla menší jak obvykle, když celkem nehrála ani stovka dětí, konkrétně jen 93 hráčů. V minulosti to bývalo kolem 160 dětí. Něco možná vzalo počasí, ale určitě ne tolik aby byl takový rozdíl oproti minulosti.

Ve starší hrál Martin Hromada, uhrál polovinu bodů, což odpovídalo jeho nasazení. Skončil na 25.místě, na kterém byl i nasazen. Z partií jsem moc neviděl, tak k nim moc nejde říct.

breclav-martin
Martin Hromada

V mladší hrála zbylá trojice. Oproti Brankovicím hrál mnohem lépe Michal Mašíček. Po čtyřech kolech měl 3 ze čtyř a dostal se na třetí stůl. Tam třetího nasazeného  Straku z Vranovic v průběhu partie udržel a dokonce v koncovce měl pika navíc (D+V 3p proti D+V 2p). Ale nechal si jej sebrat. A pak místo aby při totální remíze (D+pěšáci h+g na obou stranách)  bránil pěšce a představoval dámu při šachách a nabídl s lepším hráčem remízu, tak se pokoušel „něco“ vymyslet a ztratil oba pěšce i partii. Velká škoda, jeho soupeř nakonec skončil druhý.

masicek-breclav-1
Partie se Strakou. Pozice se čistá remíza, zde se nedá hrát na výhru. Prostě při šachu dávám pozor kam uhnout aby nebyl mat nebo ztráta dámy a nabídnu remízu notabene se silnějším soupeřem je to úspěch.

V dalším kole podobně. Dostal se do lepší, zde skoro vyhrané pozice, ale pak soupeři dal možnost zaútočit na krále, kterého si málo pokryl a prohrál. Ale i po tomhle tahu, se dá najít cesta k výhře.

masicek-breclav-2
Zde Míša bohužel nenašel Dxg3 s následnou vazbou Vg1 a vyhranou pěšcovkou

Po těchto dvou prohrách (v obou partiích myslím končil Míša jako poslední nebo jeden z posledních, o to více taková prohra po zodpovědně hraných partiích mrzí), pak vyhrál v posledním kole a skončil na 15.místě. Tomáš Fridrich měl taky čtyři body, ale se slabšíma soupeřema. Tomu se více dařilo v Brankovicích, zde se mě zdál už takový unavený, odehrál všechny turnaje, tak odpočinek mu jistě přijde vhod. Jednu jasnou partii prohrál, přesto v posledním kole hrál o možnost mít pět bodů, ale v poslední partii prohrál. Lukáš měl tři body, když dlouho pěkně hrál s Kryštofem Suchánkem ze Zlína, ale pak udělal chybu a prohrál, ale do té doby hrál tu partii s druhým z Mistrovství Moravy velice pěkně. Ale naopak některé partie zase prohrál za pár minut.

Kompletní výsledky jsou zde: mladší a starší.