V pátek 6.12.2013 se hrálo okresní kolo Přeboru škol. Po několika letech, kdy se hrálo v jídelně průmyslovky, se letos turnaj přesunul do Starého Města.

Ve Starém Městě se hrálo v jejich klubovně a druhé místnosti na stejném patře. Celkem se sešlo 15 týmů, v nichž bylo mnoho našich současných členů, dětí z kroužku na Unescu nebo kluků, co k nám chodili dříve. V kategorii středních škol se sešla jen trojice týmů. V béčku gymnázia hráli Adam Skrášek a Martin Hromada. Adam na druhé šachovnici se ve dvoukolovém systému střetl s Pavlem Náplavou a Martinou Fuskovou, takže půl bodu z partie s Martinou je určitě úspěch. Martin pak porazil Radocha a prohrál s Ríšou Štefaníkem.

okres_skoly_2013_stredniStřední školy

V kategorii 6. - 9.tříd hrálo sedm týmů. Vítězem se stal celek Gymnázia UH, kde na poslední desce hrál Antonín Krmíček. Gympl vše vyhrál 4:0 a nikomu nedal šanci. Určitě mají nato opět postoupit do republikového kola. Tam už ale obhajoba minulých vítězství po odchodu Martiny Fuskové a Richarda Štefaníka bude těžká. Po několika letech postavilo starší družstvo i ZŠ Unesco. Jelikož vždy mnoho dětí odejde na gymnázium, tak se  v minulosti nedařilo tým sestavit. Sestava byla Zelnitius, Dlouhý, Jurča a Oplatek.

okres_skoly_2013_starsi_unescoZŠ Unesco zleva Albert, Kryštof, Tomáš a Lukáš

Tedy kromě chybějícího Tomáše Fridricha celý tým, který to před 3 lety dotáhl na druhé místo v kraji a účast na republikovém finále v Malenovicích. Tomáš a Lukáš již šachy několik let nehrají, tak na první šachovnici povýšil Albert, který se stále zlepšuje.

Albert to měl na první desce těžké, ale rozhodně nezklamal, když získal 2,5 bodu a mimo jiné porazil Petra Mošťka. Kryštof na druhé získal jeden bod, o půl bodu více měl Tomáš na třetí. Nejvíce bodů měl Lukáš, když na čtvrté desce získal výborné 4 body. Celkem to za tým dalo 9 bodů, což stačilo na 6.místo.

okres_skoly_2013_strarsiNejlepší z kategorie 6.-9. zleva 2.Osvětimany, 1.Gymnázium a 3.Sportovní

V mladší kategorii hrálo pět týmů. ZŠ Unesco měli reprezentovat Mikuláš Trávníček, Vojtěch Zerzáň, Rudolf Dohnal a Ho Huu Hung. Měli píši proto, že bohužel dorazila jen první trojice, Lukášek se někde zatoulal. Tak kluci museli odehrát celý turnaj jen ve třech. Mikuláš na první desce neprohrál, když jednu partii vyhrál a tři další remizoval. Vojta po dvou prohrách dvě partie vyhrál. Ruda, který byl na turnaji myslím poprvé v životě, prohrál první partii, ale další tři vyhrál. Celkem to tedy bylo 7,5 bodu. Suverénem turnaje byla ZŠ Staré Město vedená Viktorkou Všetulovou se 13 body. Ale pak už byla díra a velká vyrovnanost. A k nejen mému velkému překvapení na druhém postupovém místě končí ZŠ Unesco, které má stejně bodů jako ZŠ TGM Mařatice a o půl bodu více jak ZŠ a MŠ Osvětimany. Klukům se tak povedlo ve třech postoupit do krajského kola.

okres_skoly_2013_mladsi_unescoÚspěšná trojice zleva Vojta, Mikuláš a Ruda.

Výsledky jsou na chess-results nebo v excelu.