Na další dvoukolo se jelo do Slavičína. Pro většinu oddílů to byla první šachová cesta do tohoto města. Ale všichni hrací místnost našli a orlovna byla Jožkou Svitákem velmi dobře připravena - hlavně tam bylo teplo, jelikož venku teploměr ukazoval kolem -10°C.

Naše sestava byla oproti Osvětimanům se dvěmi změnami. Tomáš Fridrich si „trápil“ mozkové závity při jiné hře (bridž) a v roli hosta jsme tentokráte vzali místo Vlastíka Babuly Emilii Tomšicovou z Veselí nad Moravou. Sestava tedy byla Mašíček, Kovařík, Zelnitius, Horáček a Tomšicová. Čekali nás tři zápasy se Zlíntermem, Ústím a Boršicemi.

kp_slavicin_2Pohled na orlovnu ve Slavičíně

V prvním zápase bylo poměrně rychle 1:1, když Albert pěkně vyhrál a Michal byl na první přehrán Pavlem Drábkem (ten měl v sobotu formu, když porazil i další své soupeře včetně Kryštofa Suchánka). V té době jsme již fakticky vedli 2:1, když Emilka byla vyhraná a jen se čekalo až skončí partie. Ale na ostatních dvou šachovnicích to bylo horší. David si sice udržoval výhodu pěšce, ale pozice byla blokovaná. Tibor taky měl pika navíc, ale dovolil soupeři zdvojit věže a následně jednu dostat na sedmou řadu. Z toho vyplynul jednak zisk několika piků, ale také stálé matové hrozby. David pak ztratil figuru, ale měl dost postouplé pěšce. A v závěru nachystal pěknou léčku, do které se jeho soupeř chytil. David tak svým pikem došel do dámy. V tu chvíli přišla nabídka remízy od Tiborova soupeře. Tam se už Tibor z tlaku vymanil a mazal si to svými volnými piky do dámy. Soupeř měl volné na druhé straně, ale pozice už byla asi pro nás lepší. Ale s ohledem na stav 2:1 a vyhranou pozici u Davida berem remízu. David v pohodě dává mat a vyhráváme se silným soupeřem 3,5:1,5.

kp_slavicin_1Kunovice - Zlínterm

Druhý zápas nás čeká Sokol Ústí. To jsme před dvěma lety porazili v rozhodujícím zápase o postup do 1.ligy. I jejich sestava je velmi dobrá, hlavně na prvních třech deskách. Emilka získává opět převahu (myslím kvalitu) a směřuje bezpečně k výhře. Bohužel Albertovi nevyšlo zahájení a je přehrán a prohrává. Stav je tedy 1:1. Pak remízuje David s Hanušem Suchánkem na druhé desce již ve 12. tahu bez konzultace se mnou vlastně v zahájení. A jelikož remízou (ale tam se hrálo skoro do holých králů) končí i Tiborova partie, vše je za stavu 2:2 na první desce, kde hraje Michal s Radkem Zgarbou. Ten má dlouhou dobu převahu pěšce, ale Michal se srdnatě brání. Partie se hraje snad 20 minut jako jediná v tomto kole. V jednu chvíli získává Michal pika zpět, ale při opačných rošádách nakonec jeho soupeř spojenými pěšci s podporou rychlejšího krále vítězí. Tím zápas končí naší letošní první prohrou 2:3.

kp_slavicin_misaRozhodující partie pod drobnohledem většiny vedoucích (foto: Václav Tomšic)

Poslední zápas s Boršicemi je velmi rychle rozhodnut na zadních šachovnicích. Trojice Albert, Tibor a Emilka mají velmi rychle velkou převahu a vedeme 3:0. Na prvních se taky hraje relativně rychle a pozice jsou asi vyrovnané. Postupně na druhé desce zůstávají jen tři pěšci a opační střelci, na první je též stav figur myslím stejný (+- maximálně pik). Jelikož je zápas jasný, tak jsou nabídnuty remízy a konečný stav je tedy 4:1.

kp_slavicin_sokZleva Michal, David, Albert, Tibor a Emilka (foto: Václav Tomšic)

Po šesti kolech máme tedy 11 bodů a držíme těsně 3.místo. Ale v posledním trojkole nás čeká silná dvojice dosud vedoucích Slavičín a Kroměříž. V sobotu Emilka bez problémů uhrála tři body na poslední šachovnici. Dva body pak uhráli i Tibor, David (1 výhra, 2x remíza) a Albert. Michal na první desce má ve všech zápasech papírově silnější hráče a získal půl bodu. Bohužel se mu nepovedla žádná partie jako minule s Karlem Vrajem.

První místo zatím drží Slavičín před Kroměříží.

Pěkná fotogalerie pana Tomšice je zde.