Náš oddíl slaví v letošním roce 70 let od svého založení. Proto ve spolupráci s městem Kunovice pořádáme několik akcí k této příležitosti. Mezi nimi byla i simultánka s GM Martinem Petrem.

První akcí oslav byl lednový turnaj Velké ceny mládeže konaný v hlavním sále Panského dvora. Druhou částí oslav pak byla jednak páteční simultánka, a následně sobotní extraligový zápas mezi Grygovem a Pardubicemi. Jako aktér páteční simultánky byl zvolen velmistr Martin Petr, který laskavě přijal naše pozvání.

simultanka_petr_1Pohled do sálu

Loni jsme uspořádali simultánku s velmistrem Vlastimilem Babulou ve společenském sále Panského dvora, letošní akce proběhla v menším přednáškovém sále. Páteční podvečerní termín byl jediný možný. Byli jsme si vědomi, že to není nejvhodnější termín ať již z důvodu konání tréninků v oddílech, pracovních povinností a v neposlední řadě i souběhem turnaje v Bezměrově. Proto jsme od začátku počítali, že většina účastníků bude z našeho oddílu a celkový počet směřovali k počtu kolem 12 hráčů. Přihlášeno nakonec bylo i dost hráčů odjinud, ale čtyři se omluvili během čtvrtku a pátku.

simultanka_petr_3Pohled na účastníky simultánky

Proto celkový počet hráčů simultánky byl nakonec 10 hráčů. Osmička byla z našeho oddílu, dvojice přijela z Nové Vsi.

simultanka_petr_2Zde trávil velmistr nejvíce času

Po zahájení a přivítání účastníků simultánky mj. i od starostky města se mohlo začít.

Celkové skóre simultánky bylo 8,5:1,5 ve prospěch GM Martina Petra. Po pěkném výkonu zvítězil Gabriel Slanicay. Remízu si připsal Miroslav Pavlas.

simultanka_petr_gaboGabo Slanicay přijímá gratulaci od Jaroslava Fuksíka

simultanka_petr_pavlasMiroslav Pavlas má radost s cenné remízy

Již během simultánky se začali sjíždět aktéři sobotního zápasu mezi Grygovem a Pardubicemi. Po skončení simultánky pak následoval společenský večer účastníků simultánky, aktérů extraligového zápasu Grygov-Pardubice a pozvaných hostů. Pozvání přijal mj. předseda krajského šachového svazu pan Jiří Ondra, předseda šachového oddílu Boršice pan Stanislav Volčík nebo předseda šachového oddílu ve Zlíně a hospodář ŠSČR pan Rostislav Svoboda.

simultanka_petr_rostaRostislav Svoboda čte oddílovou kroniku, vlevo jsou k vidění ročenky, které náš oddíl pravidelně vydává. Vzadu je ukrajinský velmistr Yuriy Kryvoruchko

Analyzovalo, blicalo a debatovalo se při malém občerstvení do pozdního večera.

simultanka_petr_obcerstveniNěco k zakousnutí

Něco více fotek je k vidění zde.