Po páteční simultánce následoval sobotní extraligový zápas Grygov-Pardubice. Opět se hrálo na Panském dvoře.

Na úvod zápasu aktéry přivítal jak šéf Grygova pan Jaroslav Fuksík, hlavní sponzor akce Gabriel Slanicay a též starostka Kunovic paní Ivana Majíčková.

grygov_pardubice_zahajeniZahájení zápasu, zleva kapitán Pardubic p.Krmenčík, Gabriel Slanicay, starostka paní Ivana Majíčková, Jaroslav Fuksík a Jiří Petružálek

grygov_pardubice_zahajeni_2Pohled do sálu

Možnost vidět extraligový zápas na vlastní oči nejen prostřednictvím onlinu přilákal mnoho šachistů z okolí. Vidět bylo mnoho našich členů, zástupce z Boršic, ze Starého Města, ale i ze Vsetína.

grygov_4Partii na první desce sledují Martin Petr a Josef Ludvíček

Ti měli možnost využít i komentáře k jednotlivým partiím. Zápasy komentoval a příchozím taje na šachovnici přibližoval Jakub Roubalík ze Zlína. Sympatické bylo, že používal jen svoji hlavu nikoliv šachové motory.

komentar_1Partie bylo možno sledovat a analyzovat na plátně

komentar_2Analýza zápasu si své posluchače vždy našla. Momentálně naslouchají Jenda Zemčík se synem a pánové Knotek a Javor.

 komentar_3Jakub Roubalík jako komentátor zápasu

V zápase byl jasným favoritem hostující celek z Pardubic. Ten i svoji roli potvrdil, když zvítězil jednoznačně 6:2.

komentar_4Komentátorská místnost se v průběhu zápasu změnila i na místnost pro analýzy. Roubalík, Kaňovský, Bernášek a Kempinski sledují analýzu partie Heberla – Biolek jr.

Další fotky jsou zde.

Myslím, že se obě akce nadmíru povedly. Oslavy našeho výročí vyvrcholí 27.2.2014 společenským setkáním současných a bývalých členů našeho oddílu spolu s pozvanými hosty a zástupci města.

Všechny akce se konají za spolupořadatelsví a finančí podpory města Kunovice. Hlavním sponzorem akcí je Galerie Dolmen.