V sobotu 22.3.2014 se v Bezměrovském dvoře odehrál KP družstev mladších žáků. V krásném počasí si přijelo zahrát 14 týmů a mezi nimi i naše družstvo.

Z loňské sestavy z důvodu věku vypadlo několik hráčů, a tak jsme neměli nikterak vysoké ambice. Navíc se ve stejném termínu hrál KP starších žáků jihomoravského kraje, a tak jsme nemohli využít jako hosta Emilku Tomšicovou z Veselí nad Moravou, která by hrála na druhé desce. Dívku nám poskytlo Staré Město, když za nás hostovala malá, ale talentová Klára Spáčilová (ročník 2007). Naše sestava tedy byla Tibor Horáček, Mikuláš Trávníček, Patrik Bída, Vojtěch Zerzáň, Tomáš Lesa a Klára Spáčilová.

Nasazeni jsme byli jako číslo osm, a tak v prvním kole jsme dostali hlavního favorita Staré Město A. Bez šance - výsledek 0:6. Ve druhém kole máme Slavičín, který bez problémů porážíme 5:1, když prohrává jen Vojta. Ve třetím kole máme zhruba sobě rovné Osvětimany. Máme zápas rozehrán solidně, ale na druhé a třetí desce se partie otočí a prohráváme v nich. Vítězí sice Tomáš a Klárka, ale poslední dohrávající Tibor nestačí na Ondru Vaška. Prohráváme tedy 2:4. V dalších kolech nás čekají nejprve béčko a pak i áčko pořádajícího oddílu z Postoupek. Béčko bez větších problémů porážíme v poměru 5:1. Áčko je nad naše síly. Vyhrává sice Tomáš Lesa, a Tibor poráží i domácí hvězdu Pavla Opluštila (pro toho je to jediná prohra v turnaji), ale ostatní prohrávají. V šestém kole dokončujeme tradiční výsledkovou houpačku, když porážíme 5:1 Boršice.

kp_mladsi_2014Naše družstvo (foto z mobilu)

Máme tedy tři výhry a tři prohry a v posledním kole chytáme Vsetín, který je na druhé postupové příčce. Zápas se pro nás vyvíjí překvapivě dobře. Prohrává sice Vojta, a po něm i Patrik, ale zbytek se vyvíjí spíše pro nás. Tomáš Lesa získává převahu a tu i uplatňuje k výhře s talentovaným Patrikem Řezníčkem. Klárka má dámu navíc a několik možností jak dát mat. Mikuláš získal kvalitu a Tibor drží rovnou pozici. Bohužel pak se to začíná kazit. Nejprve Klárka nenachází žádný z matů a mění plán na dotažení další dámy. Ale při sbírání piků ztrácí dámu a nakonec je ráda za remízu, když po oboustranném dotažení dam a následných výměnách zůstanou na šachovnici jen holí králové.

Mikuláš má jasně lepší vyhranou koncovku. Myšlenka na výměnu dam je sice teoreticky v lepší koncovce dobrá, ale musí se vynutit. Mikuláš jen nabídl výměnu dam, navíc tak nešikovně, že si dal víceméně samomat.

Tím pádem je zápas prohraný a na první desce se může dát remíza. Tibor si tak připsal cennou remízu s Vojtou Jiříčkem.

Končíme na 8.místě jako je naše nasazení. Nejvíce bodů získal Tibor na první desce, kde měl nejsilnější soupeře. 4,5/7 je velmi dobrý výsledek. Klárka měla taky 4,5 bodu, ale z toho tři kontumace. Tomáš Lesa měl 4/7 což na první sezónu taky není vůbec špatné. Mikuláš a Patrik získali tři body. Vojta pak měl dva body. Všichni tři určitě mohli získat o nějaký bod více, chce to hrát pomaleji a soustředěněji.

Vítězem se stalo Staré Město A, před Zbrojovkou Vsetín A a Sokolem Postoupky A. Výsledky jsou zde.