Před posledním trojkolem jsme byli na třetím místě. Naším cílem tedy bylo zkusit medailové příčky udržet. Ale v Jasenné nás čekaly dva první celky průběžné tabulky, tak to nebyl jednoduchý úkol.

Ze základní sestavy chyběl Tomáš Fridrich, kterého zastoupil stejně jako ve Slavičíně Albert Zelnitius. Na poslední desce jako host hrála Emilie Tomšicová. Naše sestava tedy byla Michal Mašíček, David Kovařík, Albert Zelnitius, Tibor Horáček a Emilie Tomšicová.

V prvním zápase na nás čekal dosud neporažený Slavičín. Od začátku měl převahu Tibor a později i David. Tibor bezpečně, David sice trochu s obtížemi své partie vyhráli. A když se k nim připojil i Albert, tak je výhra jasná. Michal nestačil na asi nejlepšího přítomného hráče Ludvíka Procházku a divoká partie Emilky skončila remízou. Výhrou 3,5:1,5 tedy jednak zamotáváme před vzájemným zápasem mezi Kroměříží a Slavičínem boj o postup a též držíme třetí místo.

Druhý zápas hrajeme se Zbrojovkou Vsetín B. Tento zápas nám bohužel moc nevyšel. Michal nestačí na dalšího silného soupeře, dvojice Albert a David rychle vyhrává. Ale vše se rozhoduje na posledních dvou šachovnicích. Tibor se střelcem naméně je v koncovce odsouzen k riskantní hře, Emilka je pod tlakem, kde nenachází správný tah, po kterém by stála sice hůře, ale ještě hratelně. Brzy tak prohrává a stav je 2:2. Mladý soupeř Tibora, talentovaný, ale mladičký Patrik Řezníček, chybuje, když po nucené oběti svého střelce volí špatný postup králem; a v jedné chvíli mohl dokonce po mezitahu Tibor vyhrát. Nakonec ale partie dospěje do koncovky dámy proti králi a h pikovi na předposlední řadě s dobře postaveným králem Tiborova soupeře. Partie tak končí remízou, stejně jako celý zápas.

Tím se před nás dostává na třetí místo Zlínterm. Nás čeká v posledním kole Kroměříž, která vyhraný zápas se Slavičínem, který ji mohl zabezpečit první místo, jen remizuje. Jak se později ukáže, při výhře se Vsetínem jsme i my mohli zasáhnout do boje o první místo.

Hrajeme tedy s Kroměříží, kde mají silnou trojici na prvních deskách (Suchánek, Polišenský a Navrátilová), tak šance na dobrý výsledek dle předzápasových prognóz byla pouze v případě získaných bodů na posledních dvou deskách. Teorie je jedna věc, praxe druhá. Emilka bohužel neměla svůj den a prohrává. Ve Slavičíně získala 3/3, zde pouze jednu remízu. Výborně si ale vede Albert, který se rychle dostává do lepší pozice s Lenkou Navrátilovou, kterou přetaví do své třetí výhry. Překvapivý bod získáváme i na první desce, kde Kryštof Suchánek špatně spočetl kombinaci a Michal už nemá problém partii vyhrát. A jelikož David drží relativně rovnou koncovku s Polišenským a Tibor v koncovce jasně svého soupeře přehrává, výhra je nadosah. Bohužel pak ale Tibor pouští krále do svého týla a partie je ohrožena. Mezitím David remizuje, i když v koncovce mohl asi i vyhrát, resp.  minimálně hrát na výhru. Tah ale neviděl a partie končí s holými králi. Tibor se brání seč může a partie nakonec v jezdcové koncovce končí remízou, kdy oba soupeři musí držet svého jezdce jako obranu pro dosazení pěšců. Vítězíme tedy 3:2.

I prohra paradoxně stačí Kroměříži k prvnímu místu, protože jejich hlavní konkurent Slavičín též prohrává s Osvětimany 2:3. Nám naopak ani výhra nestačí k medaili, když končíme čtvrtí .

Poslední trojkolo se velmi povedlo hlavně dvojici Kovařík a Zelnitius. Albert spolehlivě vyhrál všechny tři partie, David na druhé desce uhrál 2,5/3. Více bodů se čekalo od Emilky a Tibora.

Celkově můžeme KP hodnotit se smíšenými pocity. Povedlo se nám vyhrát, a to jak s vítěznou Kroměříží, druhým Zlíntermem, tak i třetím Slavičínem. Proto skončit bez medaile je trochu smolné. Bohužel tři remízy a jedna prohra s týmy z druhé poloviny tabulky jsou moc.

S jednotlivců si dobře vedl Albert Zelnitius, který získal 5/6 a výborně tak zastoupil Tomáše Fridricha, který nemohl hrát dvě trojkola. 5,5/9 měli David Kovařík a Tibor Horáček. Davidovi vyšla hlavně druhá polovina soutěže. Tibor prohrál jen jednou, ale měl pět remíz. Některé korektní, některé zbytečné, některé zachraňoval.

Výsledky jsou zde.