V sobotu 22.ledna se v jídelně ZŠ Unesco uskutečnil poslední turnaj série VC žáků. Hrálo se nejen o umístnění na turnaji, ale i o medaile pro nejlepší v celkovém pořadí.

Náš oddíl je spolupořadatelem tohoto turnaje, tak jsem počítal s velkou účastí. A doufal jsem, že si přijdou zahrát i něktěří nováčci. To se i vyplnilo. Z Kunovic přišla dvojice Ondřej Pospíšil a Dominik Pollák, z Unesca pak Áron Vilímek. A když k nim připočteme devítku dalších, vyjde nám celkem tucet našich dětí.

Na tomto čtvrtém turnaji byla stejná účast jako v Dolním Němčí, tedy 67 dětí.  Více bylo v mladší kategorii, kde hrálo 37 dětí. Přehled účastí ve všech zatím uskutečněných turnajů na Unescu je v přiložené tabulce.

VC UH

Uh.Hradiště

mladší

starší

celkem

2006/2007

46

19

65

2007/2008

43

30

73

2008/2009

30

34

64

2009/2010

27

35

62

2010/2011

37

31

67


Z favoritů na první místa v turnaji a i v celkovém pořadí nechyběl nikdo. Náš oddíl reprezentovala pětice dětí. Tomáš Fridrich měl hrát o medailové místa jak v turnaji, tak i v celkovém pořadí, dále pan Filip Tran Huú, poprvé si z kroužku na Unescu přišel zahrát Áron Vilímek.

vc_unesco_2011_vilimekÁron Vilímek

A pak i dva nováčci z kunovského kroužku Ondřej Pospíšil a Dominik Pollák.

vc_unesco_2011_pospisilOndřej Pospíšil

vc_unesco_2011_pollakDominik Pollák

Tomáš celou dobu hrál na prvních deskách, když první tři kola vyhrál. Ve čtvrtém se utkal se svojím tradičním rivalem Janem Nekardou ze Starého Města. S ním má v poslední době samé prohry, bohužel nejinak tomu bylo i na tomto turnaji.

vc_unesco_2011_fridrich_nekardaTomáš Fridrich s Honzou Nekardou

Ale jelikož další zápasy víceméně bezpečně vyhrál, tak s šesti body skončil na druhé místo právě za Honzou Nekardou.

Tím završil svoji sbírku medailí z Velkých cen, když v Osvětimanech skončil třetí a Hluku vyhrál. V první patnáctce se pak umístnili i další tři naši hráči, když všichni získali po čtyřech bodech. Ondřej Pospíšil skončil na 12.místě, Dominik Pollák na 14. a hned za ním byl Filip Tran Huú. Zejména pro první dva na svém prvním turnaji překvapili dobrým výkonem, kdy se jm povedlo porazit i několik velmi slušných hráčů. Áron pak skončil za dva body na 33.místě.

V celkovém pořadí si nejlépe vedl Jan Nekarda před dvojicí Tomáš Fridrich a Jakub Strnad, která skončila shodně na druhém místě.

vc_unesco_2011_celkove_mladsiZleva Nekarda, Fridrich a Strnad

Ve starší kategorii jsme měli větší zastoupení v podobě sedmičky dětí. Nejlépe si vedl Martin Hromada, když skončil na třetím místě. V partiích s první nasazenou čtveřicí získal 2,5 bodu, když prohrál jen s Janem Skalkou a remizoval s Pavlem Tománkem. Porazil však jak Jakuba Zatloukala, tak i v posledním kole Ondřeje Podškubku. Vítězem se stal Jan Skalka před Pavlem Tománkem.

Na osmém místě skončil Jožka Paška, který porazil v průběhu turnaje i vítěze z Hluku Michala Skalku. Velmi dobře turnaj zahájil Adam Skrášek, když měl 3/3 po výhrách s Michale, Skalkou a Jakubem Zatloukalem. Pak ale třikrát na své soupeře nestačil a po výhře v posledním kole obsadil 11.místo.

vc_unesco_2011_skrasekAdam Skrášek

Další naši: 13.Michal Mašíček, 16.Antonín Krmíček, 23.Lukáš Oplatek a 24.Tomáš Jurča.

V celkovém pořadí  byl nejlepším David Kolačný, před Martinem Hromadou a Janem Skalkou.

vc_unesco_2011_celkove_starsiZleva Kolačný, Hromada a Jan Skalka

Výsledky turnaje v excelu nebo na chess-results. Celkové pořadí je pak zde. Fotky jsou pak v naší fotogalerii.

Aktualizováno (Neděle, 06 Únor 2011 20:48)