Do Osvětiman na druhý turnaj VC jela z našeho oddílu pětice hráčů. Stejně jako na prvním turnaji všichni hráli ve starší kategorii.

Oba turnaje absolvovali David Kovařík, Patrik Bída a Mikuláš Trávníček, první turnaj v letošním roce odehráli Tomáš Fridrich a Tibor Horáček. Ve starší kategorii hrálo 31 hráčů, nejlépe z našich byl nasazen David na třetím místě a Tomáš na šestém.

První kolo nevyšlo zejména Tomášovi, který podlehl Krsičkovi z Boršic, prohrál i Patrik. Zbylá trojice vyhrála. Ve druhém kole překvapil Tibor, když porazil prvního nasazeného Honzu Nekardu, David se štěstím remizoval s Emilií Tomšicovou. Třetí kolo pak Honza Nekarda hrál s Davidem a partie skončila remízou. Tomáš po úvodní prohře porážel slabší hráče, Mikuláš si ve čtvrtém kole připsal cennou remízu s Erikou Náplavovou, Patrikovi se moc nevedlo, když první bod si připsal až ve čtvrtém kole kontumací. Tibor bohužel „kompenzoval“ výhru s Nekardou porážkou s Foltýnkem ze Starého Města.

vc_osvetimany_2014_3Tomáš právě vyhrál, naopak Tibor tah před matem

Páté kolo všichni kromě Mikuláše vyhráli. Dvojice David a Tomáš se tak dostala do čelní skupiny a los je svedl dohromady. Lépe partie vyšla Tomášovi, který se tak dostal na 5/6. Mikuláš pěkně využil v koncovce výhodu a porazil Viktorku Všetulovou, Tibor remizoval s Erikou Náplavovou. Před posledním kolem měl tedy Tomáš šanci na výhru, David na 2.-3. místo a Tibor s Mikulášem (oba ročník 2003, tedy prvním rokem ve starší kategorii) na umístnění v první desítce.

vc_osvetimany_2014_1David a Mikuláš v partiích s Viktorkou a Erikou.

Tomáš se střetl s Ondrou Vaškem, který měl stejně jako on pět bodů, vedle něj pak hrál David ještě loni s našim členem Albertem Zelnitiusem. Tomáš svoji partii zvládl na výbornou a po výhře měl první místo v kapse. David se bohužel dostal pod tlak a v koncovce, kdy mu už chyběl čas, jej Albert v přímém souboji o druhé místo porazil. Tibor i Mikuláš dostali v posledním kole přijatelné soupeře a oba svoji úlohu zvládli a dostali se na 4,5 bodu.

Tomáš Fridrich tedy vyhrál a pro Kunovice získal první titul ve starší kategorii. V mladší kategorii již jedno vítězství máme. Bylo to téměř přesně před čtyřmi lety, když 6.11.2010 v Hluku zvítězil pro změnu Tomáš Fridrich J. Článek o turnaji je jedním z prvních článků na našem webu. Podívat se na něj můžete zde, je tam i fotka Tomáše na jeho prvním turnaji někdy v roce 2007.  Tom je tedy dvojnásobným vítězem, velká gratulace.

vc_osvetimany_2014_4Zleva Vašek, Zelnitius a Fridrich

Druhý byl Albert Zelnitius, třetí pak Ondra Vašek. Tibor Horáček obsadil výborné šesté místo, Mikuláš Trávníček byl jen těsně za ním na 8. místě. David Kovařík byl s nejlepším pomocným hodnocením na 10. místě. Patrik už v posledních dvou kolech žádný bod nepřidal a se dvěma body skončil na 28. místě.

vc_osvetimany_2014_2Patrik Bída

Konečné pořadí je na chess-results nebo zde v excelu, kde je i pořadí po dvou turnajích seriálu VC.