Ve Starém Městě začal prvním trojkolem KP družstev starších žáků. Naše sestava byla dost oslabena, když již předem se omluvil Michal Mašíček a v pátek pro nemoc i David Kovařík. Tak jsme hráli bez prvních dvou desek.

Navíc i hostující dívky nemohly, tak musel hrát svůj první turnaj v životě Denis Noščák. Naše sestava tedy byla Tomáš Fridrich, Tibor Horáček, Mikuláš Trávníček, Ondřej Bouzek a Denis Noščák.

V prvním kole jsme i v této sestavě porazili v základní sestavě hrající Boršice 3,5:1,5. Denis se pěkně držel s mladým Hlůškem, ale nějaký pěšec nakonec zůstal navíc boršickému hráči a tak prohráváme. Oba kluci hráli rychle, tak ostatní partie mají v tu chvíli teprve pár tahů. Ale Ondra, Mikuláš i Tibor své soupeře postupně přehrávají a zápasová výhra je v kapse. Tomáš pak s Patrikem Pondělkem hráli zajímavou jezdcovou koncovku s pěti piky, vždy 3 na dva na každém křídle. Úplný konec jsem neviděl, ale asi spravedlivá remíza, dle Stani Volčíka to měl chvilku lepší jeden, pak druhý.


Druhý zápas máme jasného adepta na postup do ligy mládeže Zbrojovku Vsetín A. Zde nám soupeř nedává nejmenší šanci. Jen Tibor se držel dlouho, ale i tam to měl soupeř i přes nastávající časovou tíseň stále pevně ve svých rukou.


Poslední zápas máme zálohu Vsetína. Jako první prohrává Denis,aby nemusel čekat na ostatní, tak jej vezu domů. Po návratu bohužel není na probíhající partie nejlepší pohled.  Tomáš a Ondra kvalita méně, Tibor figuru. Jen Mikuláš má trochu lepší pozici. Tu brzy vylepšuje a srovnává na jedna jedna. Ondra s Tomášem ale vzápětí prohrávají a zápas je ztracen. Tibor mezitím získal figuru zpět a věžovku má možná o fous lepší. Ale závěrečná pozice s pikem navíc je asi remízová. Po pár tazích, kdy hrozí opakování pozice nebo ztráta pěšce a přechod do remízové pěšcovky, je partie dána za remízu.


Máme tedy po prvním trojkole jednu výhru a dvě prohry. Podrobnosti k zápasům jsou k dohledání na chess-results.