V sobotu se hrálo druhé trojkolo KP družstev starších žáků. Opět se nám těžko dávala dohromady sestava. Sice kompletní pětici se povedlo sestavit, ale pouze s jedním členem základní sestavy.

Již dlouho předem hlásili absenci Tomáš Fridrich a Michal Mašíček, Tibor Horáček nevěděl do poslední chvíle, zda pojede s fotbalem, nebo bude mít volno, navíc onemocněl Denis Noščák, který odehrál první trojkolo jako supermladší hráč. A tak jsme rádi využili možnosti, aby za nás hrála Elen Hendrychová z Ostrožské Nové Vsi. Tibor nemohl, tak naše sestava byla Kovařík, Trávníček, Bouzek, Bída a Hendrychová.

Prvním soupeřem byl tým ŠK Zlín. Byl též oslaben o první desku Martina Hronka, ale i tak byl asi favoritem. Rozhodující partie se odehrály na dvou posledních deskách. Zde nebylo o drobná i větší přehlédnutí nouze, a situace se dost často měnila. Podrobně průběh zápasu popisuje Mirek Kocián na stránkách ŠK Zlín. Já po pár odehraných minutách odešel se Staňou Volčíkem do obchodu, když Patrik měl figuru méně. Po našem návratu jsem jen s překvapením sledoval zapsaný výsledek 1:0 pro Patrika. A jelikož po chvilce vyhrála i Elen vedeme 2:0. A jelikož na druhé a třetí desce je rovná pozice a David na první svého soupeře tlačil, tak naděje na relativně překvapivou výhru byla reálná. Drama pak bylo na druhé desce, kde Mikuláš hrál věžovku s pikem méně, aby po čase získal pika a velmi dobrou hru, jež vyústila v asi remízové postavení, které ale lépe zvládl zkušenější zlínský hráč. Ale jelikož Ondrovi Bouzkovi v zablokované pozici, kdy snad oba měli jen jednu nebo dvě figury venku, nabídl soupeř remízu, nebylo nad čím váhat. V té době už byl také David jasně vyhraný. Vítězíme tedy 3,5:1,5.

kp_starsi_malenovice_2015_1Zleva Ondra, Patrik a Elen

Druhý zápas máme Slavičín v čele s Ludvíkem Procházkou, který s elem přes 1800 patří k nejsilnějším hráčům soutěže. Rychle končí partie na čtvrté a páté desce, bohužel naší prohrou. Ondra stojí hezky, ale neopatrným tahem dává možnost soupeři dát šach a tím odkrýt cestu k zisku dámy a je tedy brzo hotovo. Remízu pak v rovné dámské koncovce dává Mikuláš. David hraje solidně, ale lepší soupeř jej v koncovce přehraje a vítězí.

Posledním soupeřem jsou Osvětimany. Důležitý zápas v boji o záchranu. I v této slepené sestavě jsem věřil, že to bude vyrovnaný zápas. Patrik získává dámu, tak to vypadá dobře. Ale i přes upozornění před partií hraje rychle. Několik tahů ani on ani soupeř nevidí, že je tam možnost pro Jožku Vrtala získat dámu zpět. Bohužel po asi pěti tazích si toho Jožka všímá. A když Patrik místo aby z této situace vyšel stále aspoň s figurou navíc, tak po pár tazích má figuru méně. Elen též ztratila nějaký materiál, a tak po asi dvaceti minutách je to 0:2. Ondra je pod tlakem, Mikuláš má rovnou pozici podobnou jako ve druhé partii, David v zahájení získal figuru.

kp_starsi_malenovice_2015_2David a Mikuláš

Partie pak končí, jak je naznačeno. Tedy Ondra tlak neustojí, Mikuláš remizuje a David v pohodě vítězí. Prohráváme tedy 1,5:3,5.

Po šesti kolech máme šest bodů stejně jako sedmý Slavičín a deváté Osvětimany. Sedm bodů má Vsetín B. Mezi těmito týmy se v posledních třech kolech rozhodne o sestupujících. Poslední Boršice s nulou bodů jsou víceméně jasným sestupujícím již teď. Podrobné výsledky jsou zde.

Máme asi nejhorší los se všech konkurentů, jelikož nás čekají týmy na  2. - 4. místě. Pokud chceme uspět, musíme určitě nastoupit v silnější sestavě než teď.