V sobotu 28.3.2015 se hrál KP družstev mladších žáků ve Starém Městě. S pomocí hostující Emilky Tomšicové se nám povedlo dát dohromady kompletní družstvo.

Letos byla účast omezena ročníkem 2003 a samozřejmě musela být v týmu dívka a hráč ročník narození 2006 a mladší. Dívku jsme si pujčili, Denis Noščák pak splňoval podmínku pro supermladšího žáka. Sestava tedy byla Tibor Horáček, Emilie Tomšicová, Mikuláš Trávníček, Patrik Bída, Jakub Krchňáček  Denis Noščák. První čtveřice již dost zkušení hráči (všichni ročník 2003, tedy poslední rok v mladších žácích), zbylá dvojice chodí do kroužku teprve od letošního podzimu. Nasazení jsme v sedmnáctičlenném rekordním startovním poli jako číslo osm.

V prvním kole dostáváme Novou Ves a v pohodě vítězíme v poměru 5:1, prohrává jen Patrik. Ve druhém kole na nás čeká jeden z favoritů Vsetín A. Denis poráží jejich začínající dívku. Jakub, stejně jako Mikuláš, nestačí na talentované bratry Řezníčkovy. Ale ostatní partie jsou vyrovnané. Pak získává Patrik celou věž, ale místo výměn ztrácí nejen věž, co má navíc, ale i druhou. S dámou pak může udělat věčný šach a remizovat, ale místo toho dostává mat. Podobně Emilka, kde v její partii jsou oba králové pod tlakem. Bohužel Emilka nevidí dvoutahový mat, soupeřův král se tak dostal do bezpečí a Emilka je před nekrytelným matem. Škoda, mohlo se jistě z těchto partii získat více. Na prohru 1,5:4,5 upravuje remízou Tibor. Další kolo jasná výhra 5:1 se Starým Městem C. Zápas se Vsetínem B je napínavější, když prohrávají rychle Patrik i Tibor. Za stavu 3:2 je vše na Denisovi. Ten hraje soustředěně a poráží svoji soupeřku. Vyhráváme 4:2.

kp_mladsi_2015_tibor_emilkaZleva Denis, Emilka a Tibor

V dalším kole na nás čeká Zlínterm. Zde rychle prohrávají Denis a Jakub. Ale po výhrách Mikuláše a Patrika je to 2:2. Dohrává Emilka a Tibor. Tibor rychle zúročuje svoji převahu, a tak pro výhru v zápase potřebujeme alespoň remizovat v partii Emilky. Ve vyrovnané partii sice ztrácí Emilka figuru, ale za dva postouplém piky. Nakonec v napínavé partii je lepší soupeř a je z toho remíza 3:3. V šestém kole je to na první desce proti Starému Městu A jednoznačná záležitost 0:6.

I tak ale máme šanci v posledním kole bojovat o slušné umístnění při shodě výsledků, dokonce o třetí místo. Hrajeme s Ústím. To má jen pět členů, tak Denis vyhrál kontumačně. Jakub na silnějšího soupeře nestačí, vyhrává ale Patrik. Mikuláš i Tibor ale prohrávají, a tak alespoň o remízu bojuje Emilka. Tak musí odmítnout remízu v horší pozici. Pak ale její soupeř udělal chybu, zjednodušil pozici, kdy pomohl Emilce rozehrát její figury. Ta toho ne zcela využila, a tak partie dospěla do remízové věžovky, kde už nemělo smysl tahat. Prohráváme tedy 2,5:3,5.

kp_mladsi_2015_kuba_patrikKuba a Patrik

To stačí na osmé místo dle nasazení. Ústí končí těsně na pomocné hodnocení na místě čtvrtém. Vítězí na pomocné hodnocení Staré Město A před Vsetínem A, třetí jsou Postoupky.

Z našeho týmu měli Tibor Horáček 3.5, Emilka Tomšicová 3.5, Mikuláš Trávníček 4, Patrik Bída 3, Jakub Krchňáček 2, Denis Noščák 5 (z toho 2x kontumační výhra).

Výsledky jsu na chess-results.