Poslední trojkolo KP družstev starších žáků se hrálo ve Valašské Polance. Jelikož se ve stejný den v Kunovicích konal zápas Navara-Hráček, tak jsem musel zůstat v Kunovicích.

Sestava byla papírově nejsilnější ze všech tří trojkol. Pan Trávníček a Stana Volčík do Polanky odvezli sestavu David Kovařík, Michal Mašíček, Tibor Horáček, Mikuláš Trávníček a Denis Noščák. Naše postavení v tabulce nebylo moc dobré, když na osmém místě jsme měli jen lepší skóre než deváté Osvětimany. A jelikož na nás čekaly týmy na druhém až čtvrtém místě, tak možnost uhrát nějaké body se jevila dost složitou. Největší šance jsme vkládali hned do prvního zápasu se Starým Městem C.  Bohužel dvojice na druhé s třetí desce Michal s Tiborem nestačila na nadějné, ale přece jen ne tak zkušené hráče. A jelikož prohrál i Denis, tak dvě remízy Davida a Mikuláše stanovily výsledek na 1:4. Ve druhém zápase s Ústím, které má velmi silnou sestavu, se s body nedalo moc počítat. To se i potvrdilo, když David s Michalem nestačili na nadějné soupeře. Tibor remizoval, Mikuláš vyhrál, prohra tedy 1,5:3,5.

V posledním zápase nás pak čekal Zlínterm. Silný a vyrovnaný tým je nad naše síly, když vyhrává jen dobře hrající Mikuláš, remízu přidává David.

Prohráli jsme tedy všechny tři zápasy. A jelikož Osvětimany v posledním kole vybojovaly remízu 2,5:2,5, tak jsme klesli na deváté sestupové místo.

Poslední trojkolo vyšlo dobře Mikulášovi, který získal 2,5/3, jinak už jen David přidal dvě remízy a Tibor jednu. V celé sezóně odehrál kompletních devět zápasů jen Mikuláš s dobrým výsledkem 5,5/9. Dobrý výkon předvedl i David, který měl 3/6 na první desce. Kompletní přehled soutěže je zde.