Ve druhém kole ZKS jsme jeli do Napajedel. Martina Húska si vyžádalo St. Město pro zápas II. ligy a Jiří Ondra měl akci v Praze, takže jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě. Domácí také proti prvnímu kolu obměnili sestavu. Úderem deváté započal zápas.

napajedla_2015_1Pohled do hrací místnosti od poslední šachovnice

Úvod patřil nám – poměrně brzy získal Milan Šácha figuru, a i když připustil určité zkomplikování hry, dovedl partii do vítězného konce. Bohužel, pak si vybral slabší chvilku Gabo Slanicay, kdy po dramatickém průběhu přehlédl závěrečnou vidličku. Do vedení jsme šli po mé výhře na osmé desce. Soupeř nevyužil všech remízových možností a na závěr ponechal krále napospas mým těžkým figurám. Vedeme tedy průběžně 2:1. Dobrý start!

Další rezultát na sebe dal hodnou chvíli čekat. Petr Malůš dostal nabídku remízy, kterou nejprve odmítnul, ale po dalším průběhu partii byla nakonec zaknihována. Zbylé partie se dostávaly do šesté hodiny hry a začaly se dít věci!

napajedla_2015_2První desky v cca 14:30

Josef Knotek dosáhl vyhrané pozice, ale nemohl najít ten poslední krok. A tak nejenže soupeř dosáhl remízové pozice, ale v hektickém závěru ještě získal celý bod. Aby to nebylo málo, tak Pavel Kadlec neodolal soupeřovu tlaku v koncovce, kdy oba měli bělopolné střelce a jednoho jezdce. Rozhodla aktivita soupeře na obou křídlech. Velké drama probíhalo na třetí šachovnici, kdy se snažil Libor Rojar vydolovat celý bod, což by skýtalo šance na celkovou remízu. Neměl to však vůbec jednoduché, a to jeho soupeř neviděl svá nejsilnější pokračování – více v rozboru partií. V oboustranné časovce – bohužel nemáme k dispozici kompletní partii – nechal Libor stát věž. Soupeř měl však horší čas, nicméně se mu podařilo v poslední chvíli dát mat – o tah více, tak mu spadla fangle… Holt, když se nedaří, tak se nedaří. Na první desce podepsali smír Martin Beil s Mirkem Kuncem. Sečteno a podtrženo – výsledek 3:5. Nepříliš radostný start do nové sezóny.

Partie k přehrání (včetně krátkých komentářů)