Po dvou neúspěších v úvodních kolech jsme uvítali doma hosty z Bojkovic. Náš tým nastoupil v kompletní první osmičce – v sázce již bylo hodně. S ohledem na opravu haly nemáme přístup do stabilní šachovny, tak se hrálo v náhradních prostorách. Město nám vyšlo ochotně vstříc a poskytlo nám přednáškový sál v areálu Panského dvora. Záhy po deváté byly spuštěny hodiny.

Zápas se pro nás začal vyvíjet příznivě, když poměrně brzy skóroval Josef Knotek a chvíli po něm uzavřel smír Gabo Slanicay – průběžně vedeme 1,5-0,5. Po menší časové přestávce mění skóre remízou Pavel Kadlec a celým bodem Milan Šácha – je to tedy 3-1.

Ve zbývajících partiích je stav následující: Martin Húsek svírá bílými svého soupeře, který má hodně velkou časovku; Martin Beil manévrování v koncovce věže s lehkými figurami získává nadějnou pozici a tlačí svého soupeře volným centrálním pěšcem, který je podporovaný králem i věží, zatímco soupeřova věž se zatoulala hluboko do týlu; Libor Rojar je na tom materiálové hůře, ale zkouší soupeři ztížit jeho realizaci; Petr Malůš v opticky pasivnější pozici v koncovce D+S vs D+J.

Postupně se jednotlivé zápletky rozuzlují – Petr Malůš využívá drobné nepřesnosti soupeře k věčnému šachu. Libor Rojar vzdává marný boj proti materiální převaze a  Martin Beil přinutí soupeře složit zbraně, když svým králem vnikne hluboko do jeho pozice.  Zápas je tedy vyhraný – vedeme 4,5.  Dohrává se partie na první šachovnici, kdy brzy po skončení časové tísně prosadí Martin Húsek koncentrovaný tlak svých figur na dámském křídle a soupeř partii vzdává.

Vítězíme tedy 5,2-2,5 a do tabulky si tak zapisujeme první tři body.

Partie jsou k přehrání zde.

sokA_bojkovice_22_11_2015-2Pohled do přednáškového sálu – zleva sedící zády Libor Rojar, Martin Beil, Martin Húsek, Petr Malůš a Milan Šácha

sokA_bojkovice_22_11_2015-1Martin Beil přemýšlí jak ještě více ztížit soupeři pozici