První trojkolo KP starších žáků se hrálo ve Zlíně. Ráno pršelo a mrzlo, tak výhrou už bylo šťastné dojetí na turnaj. Hlavní cesty byly relativně v pořádku - při bezpečné a pomalé jízdě, tak největším nebezpečím bylo se bez pádu (povedlo se menšině) dostat po namrzlých chodnících do auta.

Sestava byla stejná jako při kvalifikaci v listopadu, tedy Kovařík, Trávníček, Horáček, Bouzek a Krchňáček. V prvním kole nás čekaly Postoupky. Ty přijely pouze ve třech (bez bratrů Opluštilových), tedy vedeme 2:0, Ondra a Kuba mají volno. Brzy vyhrává i Tibor a máme zápasovou výhru v kapse. V asi rovné pozici Mikulášův soupeř přehazuje tahy, kdy zapomíná nejdříve vyměnit věže a pak dobrat pika, a po ztrátě věže okamžitě vzdává. Filip Zavadil se lépe než David orientuje v koncovce, čímž ale jen snižuje naši výhru na 4:1.

Druhé kolo domácí Zlín se silnou první čtyřkou, kde hrají bratři Suchánci a Hronci. Pokud chceme mít šanci uspět, musí vyhrát Kuba na poslední s podobně začínajícím šachistou jak je on. Po rychle sehraném zahájení má kvalitu méně, ale jak se vracím z nákupu svačiny, je již s figurou navíc vyhraný. Bohužel Ondra už té chvíli prohrál, Kuba tak vyrovnává na 1:1. Tibor má ale čistou věž navíc, tak počítám s výhrou a tím by stačilo na prvních dvou šachovnicích uhrát jednu remízu pro zápasovou remízu. Mikuláš je ale pod tlakem od zahájení, což neustojí a prohrává. Bohužel mezitím chybuje Tibor a po chvíli prohrává. David též v koncovce prohraje a je z toho tedy vysoká prohra 1:4.

kp_leden_zlin_2Tibor, Ondra a Kuba

V poslední kole máme Vsetín B. Zde počítám s výhrou Davida nad mladým soupeřem. David jej od začátku přehrává a bezpečně bod získává. Kuba přehlíží vidličku, ztrácí kvalitu a zkušenější soupeř než v minulém kole mu nedává šanci. Tibor rychle mění většinu figurek. Bohužel, i když má stejně pěšců jako soupeř, tak jeho trojpěšec je v pěšcovce mnohem horší. Prohráváme tedy 1:2. Ondra Bouzek získává v zahájení figuru. Bohužel se mu nepovedlo vyměnit dámy, ani rozehrát lépe své figury. Soupeř má silný útok po volném sloupci. Ten se mu nakonec povede realizovat. Ondra se musí před matem zachránit věčným šachem. Pro remízu musí Mikuláš vyhrát. Což s figurou méně (sice za dva pěšce) jde velmi těžko. Párkrát v pozici čtyři pěšci proti dvěma pěšcům a střelci odmítáme remízu, ale když soupeřka dostane krále do středu a Mikuláš nemá jak prorazit a víceméně se opakují tahy, nemá význam partii prodlužovat. Prohráváme tedy těsně 2:3.

kp_leden_zlin_1Při zápase se Vsetínem

Kompletní výsledky jsou zde.