Po minulé výhře s Uherským Brodem nás v neděli 24.1. čekalo Staré Město F. Zatím poslední v tabulce, tak jsme chtěli potvrdit minulou výhru a vzdálit se sestupovým příčkám. Hrát logicky nemohl Martin Húsek (host právě ze Staráku) a ani zatím stabilně bodující Milan Šácha.

Nahradit je měla zkušení dvojice Jiří Ondra a Josef Martinák. Ten ale od středy doma ležel v posteli s virózou. Proto v sobotu večer, kdy bylo jasné  že mu nemoc nedovolí nastoupit, jsem jej nahradil v sestavě já. Hráli jsme tedy v sestavě Beil, Knotek, Rojar, Kadlec, Malůš, Slanicay, Ondra a Růčka. Rychle remizuje Josef Josef Knotek, který si na svého soupeře nevěřil. Po chvilce přijal remízu i Petr Malůš. Jako třetí remizoval Gabo, který předtím minimálně jednu nabídku odmítl, ale po výměnách už se partie za remízu dala.

smF_sokA_24_1_2016_1Petr Malůš a Pavel Kadlec

Jako čtvrtý remízu přidává Pavel Kadlec. V jeho partii sice bylo jen 17 tahů, ale Pavel měl na hodinách v tu dobu už jen 15 minut, soupeř asi 30 minut. V té chvíli už jsem já měl na osmé desce výhodu, Libor Rojar divokou, ale opticky lepší pozici, a Martin Beil si věřil a chtěl pokračovat v dobře rozehrané partii. Zhruba zároveň remizuje na sedmé pan Ondra a můj soupeř se vzdává. Vedeme tedy 3,5:2,5. Partie na první a třetí desce se pak hrají ještě dost dlouho. Martin postupně svého soupeře přehrává, partie Horsák-Rojar je "divoká", a těžko se odhaduje, kdo stojí lépe. Po výměně věží, ale většinou tipujeme  že už remíza je nevyhnutelná. Čeká se na první desku. Zde Martin završuje hezky sehranou partii výhrou. Tonda Horsák v tu chvíli bere remízu a vítězíme tedy 5:3.

smF_sokA_24_1_2016_2Libor Rojar a Josef Knotek

Po dvou prohrách na začátku soutěže, si k remíze ve Zborovicích připisujeme třetí výhru. S deseti body jsme na sedmém místě průběžné tabulky.