Na poslední trojkolo KP starších žáků jsme zajížděli do Kroměříže. Sestava se tvořila složitě, po přesunu fotbalu za tým mohl nastoupit i Tibor Horáček, nakonec jsme tedy hráli v sestavě Kovařík, Horáček, Eliáš (host z Kroměříže), Bouzek a Krchňáček.

Cíl byl jasný, zachránit soutěž i pro další sezónu. V prvním sobotním zápase na nás čekal tým Zlín-Malenovice A. Proti jasným favoritům se nám nedaří, a tak prohráváme 1:4. Čestný bod zajišťuje po hezké partii David Kovařík.

To v zápase se Starým Městem D, kdy máme první možnost k definitivní záchraně, nastupujeme proti dost oslabenému týmu jako favorité zápasu. Bohužel už po pár minutách ztrácí Kuba dámu a po chvilce i partii. Ondra Bouzek hraje s Klárkou Spáčilovou věžovku, Matěj Eliáš nestojí taky nic moc, Tibor se brání lepší pěšcové struktuře soupeře, David má dokonce dvě figury méně. Postupně prohrávají Ondra i Matěj a vypadá to na hrozivých 0:5. David štastně vítězí, kdy Albert Zelnitius nejprve obětoval jednu figuru za nějaké pěšce a v jasně vyhrané koncovce s figurou a několika piky navíc si nechá dát mat věží na poslední řadě.

kp_starsich_2016_kmZleva David, Tibor a Matěj

Prohra 1:4 znamená, že pro jistotu záchrany musíme porazit Slavičín. Ten je jen ve čtyřech, tak vedeme rovnou 1:0 od začátku. Po asi půl hodině jsou pozice většinou vyrovnané, resp. někde mírně horší pro nás. Po prohře Ondry Bouzka je to 1:1 a já už sleduji pro jistotu i výsledky Starého Města D, které hraje s velkým favoritem Sokolem Ústí.

kp_starsich_2016_km_2Kuba a Ondra

Při prohře Starého Města 0:5 počítám, že nám stačí i prohra 2:3 k záchraně. Tak už pomalu i spřádám plány tímto směrem s ohledem na pozice. Tibor měl asi mírně horší pěšcovku, ze které ale vznikla čistá remíza. Oba mají dva blokované piky, a dále každý samohrající pěšce, kde králové musí jistit jejich postup. Ale v té chvíli se Tiborův soupeř nepochopitelně podáním ruky a zastavením hodin vzdává. Tibor chvilku neví co se děje, tak se pro jistotu ujišťuji, a soupeř i slovně potvrzuje, že se vzdává. Po chvilce přidává výhru i Matěj, který uplatňuje výhodu dvou figur za věž. Vedeme 3:1 a záchrana je jistá. David se pak v poslední partii celé soboty snaží rovnou věžovku přetavit v celý bod. To se mu ale nepovedlo, remíza značí konečný stav 3,5:1,5.

Končíme na celkovém 7. místě. Komplet výsledky jsou zde.

Všechna tři trojkola odehráli Tibor, Ondra a Kuba, David a Mikuláš pak dvě. Na jednom hráli Denis a Matěj.  Nejvíc bodů má Tibor (4,5/9), David (3,5/6) a Kuba (3,5/9, v tom jsou 2 kontumační výhry).