Ve třetím kole RS jsme hráli doma se Starým Městem I. Postavil jsem komplet mládežnický tým. Soupeři kromě jednoho hráče měli též jen děti.

Naše sestava byla Mikuláš Trávníček, Marie Vaňková, Tibor Horáček, Jakub Krchňáček a Denis Noščák. Tedy dva třináctiletí, zbytek 9-10 let. Čtveřice soupeřů byla též mladší dvanácti let a k nim pan Vávra.

Zápas se hrál svižně a po asi hodině bylo víceméně jasno na čtyřech šachovnicích. Na první dece Mikuláš obral v zahájení Viktorku Všetulovou o dva pěšce a měnil materiál. Na druhé desce pak Honzík Vávra získal kvalitu v partii s Maruškou. Materiální převahu v tu dobu už měli i soupeři Jakuba a Denise. Jediná partie Tibora s panem Vávrou byla stále vyrovnaná.

sokC_smI_1Vlevo Denis a Kuba

Partie postupně končily dle předpokladů, a tak soupeři šli do vedení 3:0, když prohrála Maruška a Kuba s Denisem. Partie Tibora přešla do pěšcovky, kde si oba soupeři vytvořili kryté volné pěšce. Po pár tazích bylo jasné, že to bude remíza.

sokC_smI_2Tibor a Maruška

V tu chvíli se hrála už jen partie na první desce. Tam měl Mikuláš jasně vyhranou pozici, kdy mohl jednoduše sebrat jezdce. Bohužel neviděl a zahrál chybný tah, který soupeřce dovoloval naopak sebrat jezdce Mikulášovi. Ta tuto možnost neviděla a jelikož stále prohrávala o dva pěšce a materiál byl již dost redukovaný, tak asi i pod dojmem, že hrají jako poslední, partii vzdala. Pro zajímavost závěrečná pozice partie.

miki_vikiMikuláš místo Vxe4 zahrál Vd1-d5. Viktorka teď mohla hrát Vxf4

V zápase, kde šlo hlavně o sbírání zkušeností, tedy prohráváme 1,5:3,5. Partie jsou k přehrání zde.

 

Šach.

ŠO Kunovice C

ELO

1,5 - 3,5

ŠK Staré Město I

ELO

1.

Trávníček Mikuláš

1760

1 : 0

Všetulová Viktorie

1377

2.

Vaňková Marie

1282

0 : 1

Vávra Jan ml.

1318

3.

Horáček Tibor

1277

½ : ½

Vávra Jan st.

1000

4.

Krchňáček Jakub

1195

0 : 1

Lukáš Vojtěch

1277

5.

Noščák Denis

1000

0 : 1

Hampala Martin

1000