První lednovou sobotu začal KP družstev starších žáků. Sestavu jsme dávali složitě dohromady a bohužel pro první dva zápasy se nám nepovedlo postavit ani kompletní pětici.

K dispozici byla pětice Mikuláš Trávníček, Viktorie Všetulová, Marie Vaňková, Jakub Krchňáček a Denis Noščák. Maruška mohla až od druhého kola, Viktorka nemohla hrát druhý zápas, tak až na poslední jsme mohli nastoupit v kompletní pětici. Soupeře jsme měli velmi silné v pořadí Zlín-Malenovice, Staré Město C a Sokol Ústí.

První zápas prohráváme 2:3, když na prvních dvou deskách vyhráváme, ale soupeř kontruje na dalších dvou deskách. A výhru mu zaručuje kontumační výhra na poslední desce. Ve druhém zápase domácí Staré Město. Docela rychle je stav 2:1 pro domácí. Kuba překvapivě rychle vyhrává nad zkušeným Staňou Foltýnkem, Denis prohrává  s Honzou Vávrou. Partie na prvních dvou deskách se hrají dlouho až do časového limitu. A i nám dávají docela solidní možnosti na zápasovou remízu. Mikuláš má s Albertem asi remízovou čtyřvěžovku, Maruška solidní útok a mnohem lepší čas proti Romanu Lapčíkovi. Na první desce se mohlo několikrát remizovat opakováním tahů, ale to Mikuláš nechtěl. Na druhé desce postupně Maruška ztrácí jednak časovou výhodu a následně i kvalitu. Na první Mikuláš zkouší něco vymyslet, ale už v zuřivé blicce vítězí Albert. Na druhé desce končí partie matem Romana Lapčíka. Prohráváme tedy 1:4.

Poslední kolo sice komplet, ale proti silnému Ústí. Rychle prohrává Denis, Kuba po čase též. A když prohraje i Viktorka, tak je stav 0:3. Pak pěkně vyhrává Maruška a snižuje, Mikuláš pak uhrál cennou remízu s Karlem Vrajem a upravuje stav na 1,5:3,5.

Máme sice po sobotě tři prohry, ale při pohledu na tabulku jsme hráli s průběžně první trojicí, když všichni naši soupeři dokázali vyhrát všechny tři zápasy.

Tabulka je zde. Partie si lze přehrát zde.