V regionální soutěži je letos jen 8 týmů, a tak bude tato nejnižší soutěž končit již koncem ledna. K šestému kolu jsme zajížděli do Starého Města k zápasu s jejich háčkem.

Mikuláše Trávníčka mi „sebral“ do áčka Gabo Slanicay, tak čest zahrát si s nejsilnějším hráčem soutěže připadla Toníku Krmíčkovi. Toho pak v sestavě doplnila čtveřice Jiří Hráček, Jara Bílek, Jiří Vavřík a nejstarší účastník soutěže Antonín Vichorec, kterému letos bude 88 let.

rs_6_kolo_1Ani v 88 letech nepotřebuje pan Vichorec brýle – na rozdíl od většiny jeho o desítky let mladších spoluhráčů…

Jako první skončila partie na poslední desce, kde pan Vichorec získal brzy dva pěšce, postupně vyměnil figury a soupeř se vzdal. Remízou skončila partie na druhé desce mezi Jurou Hráčkem a Tomášem Otradovcem. Z partiáře nelze přesně dovodit poslední tah bílého. Co jsem slyšel, tak v relativně rovné pozici měl udělat náš hráč hrubku, ale soupeř mu nabídl remízu.

rs_6_kolo_2Od okna naše první tři desky

Pak jsem oba dohrané hráče včetně Jožky Martináka, který se přišel podívat, zavezl do Kunovic na zápas áčka. Po návratu se konečně začetl do knihy Jana Kalendovského o Věře Menčíkové, kterou mám doma již pár měsíců, a čekal na další výsledky. Remízu přidal Jara Bílek, když černými nestál nijak ideálně, takže za remízu byl rád.

Na první desce pak Antonín Krmíček zvyšoval tlak, až našel vítěznou kombinaci. Hezky sehraná a zakončená partie se silným hráčem. Jura Vavřík ztratil brzy figuru, sice se zkoušel bránit, ale soupeř pomalu, ale jistě směřoval k výhře.

Zápas tedy končí naší výhrou  3:2.

Šach.

ŠK Staré Město H

ELO

2,0 - 3,0

ŠO Kunovice C

ELO

1.

Studený Radovan

2028

0 : 1

Krmíček Antonín

1697

2.

Otradovec Tomáš

1513

½ : ½

Hráček Jiří

1466

3.

Kolačný David

1438

½ : ½

Bílek Jaromír

1471

4.

Piluša Antonín

1660

1 : 0

Vavřík Jiří

1395

5.

Foltýnek Stanislav

1305

0 : 1

Vichorec Antonín

1460

Partie jsou k přehrání zde.