Dalšími třemi koly pokračoval krajský přebor starších žáků. Tentokráte se všechna družstva sjela do Slavičína. Nám se bohužel nepovedlo sestavit pětici, tak jsme se sice všichni vlezli do jednoho auta, ale všechny zápasy jsme odehráli jen ve čtveřici.

Sestava byla Mikuláš Trávníček, Marie Vaňková, Jan Botek a Denis Noščák. Našimi soupeři pak postupně Staré Město D, Karolinka a Postoupky. První dva zápasy jsem počítal že máme šanci na výhru i ve čtveřici, na silné a zkušené Postoupky jsem na body nepomýšlel.

Se Starým Městem D jsme se rychle dostali do vyhraných pozic na první a druhé desce. Mikuláš a Maruška své mladé soupeře v pohodě přehráli. A jelikož hezky stál i Honza a vyrovnaně Denis, tak se dalo s výhrou počítat.

kp_slavicin_smZleva Denis, Honza a Maruška, nad nimi Mikuláš

Denis se pak dokonce dostal do lepší pozice, kdy měl figuru navíc, ale bohužel nevhodně vyměnil věže a soupeř mu utekl s pikem do dámy. A jelikož materiální převahu pak ztratil i Honza, byla z toho prohra 2:3.

Druhý zápas se vyvíjel lépe, když Honza i Denis své partie vyhráli. Denis vyhrál jako první, když soupeři postupně sebral mnoho materiálu a dal mu mat, Honza hezky postupně zesiloval výbornou pozici ze zahájení a svého soupeře přehrál. Maruška se dostala pod tlak dobře hranící soupeře. Tomu se pak povedlo zaútočit na jejího oslabeného krále a vyhrát. Mikuláš pak hrál rovnou jezdcovou koncovku. Už v časovce se mu povedlo jednoho pěšce získat a partii dovést k výhře. Tím poprvé letos vyhráváme v poměru 3:2.

Poslední kolo nás čeká v plné sestavě hrající Sokol Postoupky.

kp_slavicin_postoupkyKunovice - Postoupky

Denis sice ze zahájení vyšel dobře, ale udělal rošádu v nevhodnou chvíli, čímž přišel o materiál a postupně i partii. Pak končí Mikuláš, kterému jsem dovolil vzít remízu v rovné čtyžvěžovce s Davidem Opluštilem. Protože jak Honza, tak i Maruška už měli horší pozice, tak bylo o zápase rozhodnuto. Po chvilce tedy prohrál nejprve Honza, pak Maruška. Zápas tak skončil jasným skóre 0,5:4,5.

Tabulka soutěže je zde.