V sobotu 16.4. 2011 skončil ve Zlíně letošní ročník KP družstev starších žáků. Náš tým i bez nejlepšího hráče Martina Hromady chtěl vybojovat třetí místo, což se mu nakonec i povedlo.

Po prvním čtyřkole ve Vsetíně jsme byli na 4.místě s tříbodovým mankem  na Hoštálkovou B a bodově stejně jako páté Ústí. A to spolu se Zborovicemi byli i naši sobotní soupeři. Zborovice dorazily jen ve dvojici, tak jejich zápasy skončily kontumační prohrou. Jak bylo uvedeno, chyběl nám Martin Hromada, takže sestava byla Adam Skrášek, Josef Paška, Pavlo Danyuk, Michal Mašíček a Antonín Krmíček.

Jako první soupeř nás čekala záloha Hošťálkové. Překvapivě prohrál Toník  na kterého Klárka Dančáková vyrukovala s nekompromisním útokem na krále. Jelikož už předtím bez problémů vyhrál Michal, bylo to 1:1. Pavlo byl prohraný s o šest let mladším Ondrou Vrajem, ale nakonec po chybě soupeře dotlačil své pěšáky do cíle a k výhře. Výhra Adama pak znamenala i zápasovou výhru, když Jožka partii prohrál. Druhý zápas znamenal kontumační výhru se Zborovicemi, které dojely jen ve dvou.

Mezitím Hoštálková prohrála se Vsetínem a náš poslední soupeř Ústí dvakrát remizoval 2,5:2,5 se Starým Městem a Osvětimany. A tím pádem již před posledním kolem máme jistotu třetího místa.

kp_starsich_zlin_2011_3Zleva Danyuk, Paška, vepředu Krmíček, Skrášek a Mašíček

To se pak i podepsalo na průběhu posledního kola. Toník rychle vítězí, ale ve chvíli kdy dává za remízu Adam na první desce, tak ztrácí dámu Michal a o chvíli později prohrává Pavlo. Spolu s remízou Jožky to znamená prohru 2:3.

V sedmi kolech nejvíce bodů získává Adam Skrášek, který získal 5,5 bodu (včetně kontumačního). Pavlo Danyuk a Michal Mašíček mají bodů pět, Josef Paška 2,5. Martin Hromada pak získal dva body ze čtyř zápasů, Toník Krmíček dva ze tří. Martin a Pavlo se loučí se soutěží, protože obhajovat bronz už bude tým, kde nejstarší ročník narození bude 1997 s povinným hráčem 2000 a mladší, kterým bude Tom Fridrich.

V posledním kole se utkala družstva  Zbrojovky Vsetín a Starého Města C. Lépe si vedl Vsetín a po zásluze soutěž vyhrál a postoupil do 1.ligy dorostu.

kp_starsich_zlin_2011_1Vepředu zleva Budík, Bareš, Kovařík, vzadu Gabryš, Fojtů a Vilém

Druhý skončil celek Starého Města. Sestupují Osvětimany a Zborovice.

kp_starsich_zlin_2011_2Zleva Kolačný, Stoklásek, vepředu Nekarda, Hrabal a Otradovec

Výsledky a zprávy z kol jsou k dispozici na svazové databázi.