Náš druhý zápas v RS se hrál ve Starém Městě. Naše déčko se tam utkalo s místním géčkem.

Postavil jsem komplet mládežnické družstvo, kde „stařešinou“ byl jedenáctiletý Kuba Krchňáček, a Matyáš Zapletal a Martin Medek hráli své první partie se zápisem v životě. Doplnili je Marie Vaňková a Denis Noščák. Domácím se bohužel mládežnická sestava dát nepovedla, tak na první desce musel naskočit Tonda Horsák. Tím sestavu posunul a všude jsme tak čelili zkušenějším hráčům.

To se pak i rychle v zápase projevilo. Jako první skončili Denis a Matyáš. Oba postupně měli materiální deficit, který jejich soupeři využili. Pod tlakem pak udělal chybu i Kuba a bylo to 0:3. Vyrovnanější partie sehráli Maruška a Martin. Marie na první desce solidně čelila úroku Tondy Horsáka. Dohrála jako poslední.

smG_sokD_2Zprava od první desky Vaňková, Krchňáček a Noščák

Před ní skončil Martin. Ten sice v zahájení ztratil dva pěšce, ale pak při přechodu do koncovky jednoho získal zpět. A koncovka věže a opačných střelců byla zajímavá a určitě šance na remízu tam byly. Pak se ale asi projevila únava při první takhle dlouhé partii (hrála se více jak hodinu a půl) a po ztrátě pěšců pak přišel i o věž.

smG_sokD_1Vlevo Medek a Zapletal

Prohráváme tedy vysoko 0:5. Ale RS i RP bereme zejména jako možnost dát příležitost našim mladým sehrát vážné partie.

Partie jsou k přehrání zde.

Šach.

ŠK Staré Město G

ELO

5,0 - 0,0

ŠO Kunovice D

ELO

1.

Horsák Antonín

1815

1 : 0

Vaňková Marie

1407

2.

Zelnitius Albert

1434

1 : 0

Krchňáček Jakub

1165

3.

Foltýnek Stanislav

1353

1 : 0

Noščák Denis

1078

4.

Babula Matěj

1257

1 : 0

Zapletal Matyáš

1000

5.

Spáčilová Klára

1105

1 : 0

Medek Martin

1000