Na zápas třetího kola ZKP do Boršic jsme nic nepodcenili a vyrazili v silné sestavě.

Průběh zápasu dle slov kapitána Gaba Slanicaye vypadal následovně.

IM Pavel Zpěvák na první desce s přehledem uplatnil vysoký elový rozdíl a porazil černými Luďka Volčíka. Na dvojce naplno bodovala WGM Joanna Worek proti Michalu Havránkovi. Staňa Stánec přidal půlku s  Pavlem Náplavou a další remízu přidal Jožka Hudaček, když nevyužil možností k zisku celého bodu. Josef Knotek s Jaroslavem Vrtalem přidali další remízu. Mikimu partie s Dominikem Pfefferem vůbec nesedla, hned ze zahájení stál špatně a dostal se pod silný tlak. Po časové kontrole je stav 3,5:2,5 v náš prospěch a dohrává Gabo Slanicay s panem Šaňákem koncovku nestejných střelců a Libor Rojar horší koncovku jezdec proti střelci se Stanislavem Míšou. Potřebujeme ještě jeden bod k výhře. Gabovi se to daří a získává tak kýžený vyhrávající bod. Libor po dlouhém boji prohrává. Konečný výsledek se tak zastavil na stavu 4,5 : 3,5 pro naše barvy.

Ještě pár vět k zápasu od Michala Havránka z boršických stránek:

Svou výhru si nejvíc vydřel Stanislav Míša, který končil až jako poslední po hodně dlouhé partii. Dominik Pfeffer se svým soupeřem vyhrál celkem brzo. Ostatní měli i trochu štěstí, jako třeba Erik Pfeffer, když jeho soupeř nedokázal přetavit výhodu nějakých +5 k výhře, která trvala docela dost tahů. Luděk byl přepočítán a já (Michal Havránek) zase přehrán dámou na dámském křídle. Jaroslav Vrtal celkem nezajímavá partie a remíza, Pavel Náplava remíza po boji, František Šaňák nezachránil partii se dvěma pěšci méně v nestejných střelcích.

A jako tradičně některé partiáře totálně nečitelné. Vždyť to přece nemůže být tak těžké. Není ani třeba se učit celou abecedu. Stačí znát 8 písmenek a 8 číslic a některé písmenka na označení figurek. A pokusit se pak v tom partiáři ty písmenka a číslice napodobit pokud možno co nejvěrnějším způsobem.

Jak vidno, tak v problémech s partiáři nejsme sami :-).

Partie lze přehrát zde.

Šach.

SK Boršice A

ELO

3,5 - 4,5

ŠO Kunovice A

ELO

1.

Volčík Luděk

2089

0 : 1

Zpěvák Pavel

2367

2.

Havránek Michal

2055

0 : 1

Worek Joanna

2330

3.

Náplava Pavel

2071

½ : ½

Stánec Stanislav

2085

4.

Pfeffer Erik

1948

½ : ½

Hudaček Josef

2073

5.

Vrtal Jaroslav

1998

½ : ½

Knotek Josef

1987

6.

Míša Stanislav

1945

1 : 0

Rojar Libor

1876

7.

Pfeffer Dominik

1819

1 : 0

Trávníček Mikuláš

1766

8.

Šaňák František

1823

0 : 1

Slanicay Gabriel

1692