V pátek 8. 12. se v klubovně Starého Města hrálo okresní kolo Přeboru škol. Mezi jeho účastníky bylo několik našich členů nebo dětí z kroužku na ZŠ Unesco, který vede Martin Beil.

V mladší kategorii se představilo 5 týmů, ze 4 škol. Martin Medek hrál za ZŠ TGM Mařatice a devítka dětí se vešla do dvou týmů ZŠ Unesco. Lépe se vedlo škole z Mařatic, kde na druhé desce hrál Martin. V týmu měl Matěje a Tomáše Babulovy a Ondru Kohoutka. Martin uhrál 2/4, což v součtu s ostatními stačilo na druhé postupové místo za suverény ze ZŠ Staré Město. Z týmů Unesca bylo lepší béčko (Hugo Zelnitius, Adam Runták, Šimon Zálešák, Šimon Klát, Ema Ulrichová), které skončilo na 4. místo před áčkem (Marco Belák, Tomáš Skládal, Jakub Schottl, Ondřej Procházka).

prebor_skol_okres_2017_1_5_tridaPrvní tři školy, Martin Medek úplně vpravo

Výsledky jsou na chess-results.

Ve starší kategorii pak hájila první desku za ZŠ Větrná Marie Vaňková a v týmu Gymnázia byl na druhé desce Jakub Krchňáček, na třetí Tibor Horáček. Maruška získala 3/5, což kromě kontumačního bodu byly jediné bodové zisky jejího čistě dívčího týmu. Gymnázium nastoupilo jen v trojici, na kterou naše kluky doplnil na první desce Vlastík Babula. I to jim stačilo k postupu, jelikož kromě remízy se Starým Městem 2:2, kde Tibor prohrál s Romanem Lapčíkem, všechny ostatní zápasy vyhráli 3:1. I zde zvítězila ZŠ Staré Město, kde na první desce Viktorie Všetulová uhrála 4/5.

prebor_skol_okres_2017_6_9_tridaZprava vepředu Gympl ve složení Horáček, Babula a Krchnáček

Výsledky jsou zde.