Druhé trojkolo KP mládeže se odehrálo v sobotu 20.1.2018 ve Starém Městě. Za soupeře jsme měli posupně Zlín-Malenovice B, Vsetín B a Staré Město B. Na toto kolo jsme odjeli v sestavě Trávníček, Všetulová, Vaňková, Krchňáček, Botek a Noščák.

Tedy v šesti s tím, že se střídalo. V prvním kole proti béčku Malenovic nehrál Honza Botek. Na většině šachovnic byla naše převaha jasná. Jako první vyhrál Denis. Ten sice z zahájení nevyšel ideálně, ale brzy získal kvalitu. Tu uplatnil k výhře a vedlo se 1:0. Kvalitu získal i Kuba. Soupeř měl sice za to volného pěšce, ale přesto se možná trochu předčasně vzdal. Vítězný bod v pohodě přidal Mikuláš. Holky získaly převahu, ale časově na tom nejlépe nebyly. Maruška ale převahu dvou pěšců v klidu uplatnila. Viktorka měl lepší pozici, ale již jen dvě minuty času, tak dala remízu. Vítězíme tedy 4,5:0,5. 

kp_mladeze_sm_1Mikuláš, Viktorka a Maruška

Ve druhém zápase nás čekal vyrovnaný tým Vsetína B, kde na všech deskách měli zkušené hráče. V tomto zápase pauzíroval Denis. Honza, který jej zastoupil bohužel moc dlouho nehrál. Sice měl figuru navíc, ale přehlédl mat. Vedle něj hrající Kuba černými získal hned v zahájení dva piky, kterými postupně udělal silný pěšcový řetěz.

kp_mladeze_sm_2Kuba a Honza

Maruška měla figuru pryč za nějaké pěšce. Mezitím vyhrál v poklidu Mikuláš a srovnal na 1:1. Maruška měla převahu tří pěšců na královském křídle, ale velmi špatný čas. Pěšci sice postupovali vstříc dámě, ale soupeř ji chytil do věčného šachu, resp. kdyby z něj chtěla utéct, tak by ztratila pěšce a prohrála. Tedy remíza.

Kuba mezitím si nechal chytit věž do vazby a směřoval k prohře, což se po chvilce i stalo. Zápasovou remízu tak zachraňovala Viktorka. V zajímavé oboustranně útočné partii, kdy měla opět horší čas se lépe orientovala a srovnala na 2,5:2,5.

V posledním kole jsme se utkali se Starým Městem D, kde jsme byli jasnými favority, což se rychle potvrdilo zejména na posledních dvou šachovnicích, kde Denis a Honza své mladší soupeře v klidu přehráli. Žádnou šanci nedal protihráči ani Mikuláš na první desce. Tím je i jasná zápasová výhra. Maruška s Klárkou Spáčilovou obětovala za útok figuru, ale ten se rychle rozplynul. Tím pádem hrála bez figury, což soupeřka uplatnila k výhře. Kuba měl dlouho rovnou pozici s Rostou Procházkou, ale v závěru se projevila Kubova větší zkušenost, který tak upravil stav zápasu na 4:1.

Dnes tedy dvě výhry a jedna remíza. Jsme na 4. místě jen o skóre za béčkem Vsetína. V posledním trojkole je tak stále možnost hrát o medailové umístnění.

Část partií je k přehrání zde. Kompletní výsledky jsou zde.