Sice sedmé kolo, ale šestý zápas, při lichém počtu účastníků, jsme odehráli ve Starém Městě s jejich háčkem. Nepovedlo se mi postavit jako v minulém zápase s jejich „géčkem“ komplet mládežnický tým, a tak jsme jej odehráli v sestavě Růčka, Bílek, Vaňková, Noščák a Zapletal.

Dvojice kluků vzadu skončila jako první. Matyáš nechal stát figuru, pak se sice snažil útočit na krále, ale soupeř si to pohlídal a brzy zvítězil. Denis si bohužel nechal svázat dámu do vazby s králem a musel též brzy vzdát.

smH_sokD_28_1_2018_1Matyáš a Denis

Já na první desce se trápil po neznalosti zahájení. Mladý soupeř Honzík Vávra znal teorii lépe, naštěstí pro mě, nenašel vyhrávající pokračování. Postupně jsem se z bledě vypadající pozice výměnami dostával do přece jen vyrovnanější. Nabídku remízy jsem odmítl s ohledem na stav zápasu a solidní vyhlídky v Maruščině partii a rovnou pozici u Jary.

S ohledem na nejasné pokračování jsem tedy odvezl kluky domů a vrátil se k partii přemýšlet, jak v ní vykřesat naději na výhru. Plán jsem měl zaútočit na jeho slabého pika, což se i povedlo, a já se dostal do věžovky s pikem více. Tu jsme ani jeden nesehráli ideálně, ale závěrečná chyba Honzíka přece jen znamenala pro mě výhru.  Mezitím Jara podepsal smír se svým soupeřem. Vyrovnané to bylo víceméně celou dobu.

Poslední tedy dohrávala Maruška. V zajímavé partii měla povětšinou mírnou převahu. I v závěru do věžovky šla s pikem více, ale více než remízu z toho nedosáhla.

smH_sokD_28_1_2018_2Maruška a Jara

Prohráváme tedy 2:3, a končíme na posledním místě. Soutěž je určena hlavně pro mladé na rozehrání, což jsme i ve vhodných zápasech využívali.

Partie jsou k přehrání zde (partie Lapčík-Vaňková není kompletní).

Šach.

ŠK Staré Město H

ELO

3,0 - 2,0

ŠO Kunovice D

ELO

1.

Vávra Jan ml.

1520

0 : 1

Růčka Pavel

1636

2.

Vávra Jan st.

1512

½ : ½

Bílek Jaromír

1445

3.

Lapčík Roman

1347

½ : ½

Vaňková Marie

1407

4.

Černý Antonín

1528

1 : 0

Noščák Denis

1078

5.

Čapek Robin

1087

1 : 0

Zapletal Matyáš

1000