Ve čtvrtek 9.6.2011 náš oddíl ve spolupráci se ZŠ Unesco Uherské Hradiště uspořádal poslední turnaj mládežnický turnaj v jídelně ZŠ Unesco. Turnaje se zúčastnilo celkem 19 dětí.

Turnaj navázal jednak na loňské turnaje hrané pod názvem „První čtvrtek“ a též turnaj škol uskutečněný v únoru letošního roku. Toho se zúčastnilo celkem 65 dětí z nichž bylo mnoho začátečníků. Teď jsme takovou účast samozřejmě neočekávali, jelikož je jednak po sezóně a zejména to nebylo místo školy J. Kategorie byly rozděleny dle toho, zda jsou děti registrované nebo ne.

V kategorii registrovaných se prezentovalo devět hráčů. Největší favorit Martin Sedlačík ze Starého Města ve druhém s třetím kole porazil Tomáše Fridricha a svého kolegu Honzu Nekardu, a tím bylo o vítězi rozhodnuto.

unesco_cerven_2011_tomasTomáš Fridrich

A když pak ve čtvrtém kole porazil Honza Tomáše, tak i o druhém místě. Jelikož se hrálo na pět kol, tak třetí místo už byla spíše loterie kdo bude mít lepší pomocné hodnocení. To nakonec měl Martin Húsek z Ostrožské Nové Vsi.

unesco_cerven_2011_2Zleva Húsek, Nekarda a Sedlačík

Tomáš Fridrich pak dělil čtvrté místo s Patrikem Pondělkem, Albert Zelnitius skončil na místě sedmém.

unesco_cerven_2011_albertAlbert Zelnitius

V kategorii neregistrovaných vyhrál Jan Pavlas z Ostrožské Nové Vsi, který byl ze všech nejstarší. Výborně si vedl Lukáš Macháček ze ZŠ TGM Mařatice, který obsadil druhé místo. Třetí skončila Barbora Slováková z Ostrožské Nové Vsi, čtvrtý (a třetí mezi kluky) byl její oddílový kolega Tomáš Turecký.

unesco_cerven_2011_1Zleva Slováková, Všetulová, Macháček, Pavlas a Turecký

Hned za ním skončila dvojice Ondřej Bouzek a Filip Tran Huú z kroužku na ZŠ Unesco. Osmé místo pak získal David Erwin taktéž z Unesca.

unesco_cerven_2011_ondraOndřej Bouzek

unesco_cerven_2011_filipFilip Tran Huú

unesco_cerven_2011_davidDavid Erwin

Kompletní výsledky jsou na chess-results, fotky pak v naší fotogalerii.