Krajské kolo Přeboru škol se odehrálo v pátek 9. 2. 2018 ve Zlíně. Z našeho oddílu zde hrála pětice, když jsme měli zastoupení  v každé kategorii.

V nejmladší kategorii 1.-5. tříd si za ZŠ TGM Mařatice zahrál na druhé desce Martin Medek. Získal 3/7. Jeho škola skončila na 4. místě.

Dvojité zastoupení v prostřední kategorii jsme měli ve školním družstvu Gymnázia Uherské Hradiště. Na druhé desce hrál Kuba Krchňáček, na třetí  Tibor Horáček. Oběma se nedařilo zcela dle svých představ, když hlavně Tibor se potýkal i s časem. Několik solidních pozic mu k lepšímu výsledku zhatil špatný čas. Kuba měl 3,5/7, Tibor pak 2/7, jejich družstvo skončilo na 4. místě. Postup druhým místem (stejně jako na prvním stupni) si vybojovala ZŠ Staré Město, kde na první desce velmi dobře hrála Viktorka Všetulová (5/7).

kp_skol_2018_1Jakub a Tibor

V kategorii středních škol hrál čtvrtou desku v áčku Gymnázia UH David Kovařík, první desku v jejich béčku pak Toník Krmíček. David spolu se svým týmem s přehledem zvítězili, když David přispěl 5,5 body. Toník si připsal na první desce cenný skalp v podobě výhry s Martinem Hronkem. K tomu přidal další bod a půl a získal tak 2,5/7.

kp_skol_2018_2Toník

Výsledky v chess-results jsou zde, pěkná fotogalerie Josefa Kovaříka je pak zde.