KP družstev mladších žáků se hrál v Bezměrově. Mezi šestnácti týmy bylo i naše družstvo.

S ohledem na nemoci jsme naplánovali sedmičlennou sestavu, pro případ neúčasti na poslední chvíli. Což se nakonec vyplatilo, jelikož Martin Medek nemohl pro horečky jet, tím pádem nebylo potřeba nikoho na poslední chvíli shánět. Naše sestava tedy byla Tomáš Mohapl (host z Prostějova), Marie Vaňková,  Denis Noščák, Ríša Svoboda, Matyáš Zapletal a Tomáš Skládal.

V prvním kole relativně pohodová výhra se Starým Městem C. Sice prohráli Ríša a Tomáš Skládal, ale ostatní v pohodě své soupeře přehráli. Ve druhém kole už nás čekal mnohem těžší soupeř Sokol Ústí. Zde sice prohrává Matyáš, ale ostatní pětice vítězí. A to už zde hlavně na prvních deskách měli naši  silné soupeře. Důležitá byla výhra Denise, který svého silného soupeře hezky přehrál. Tím dal klid dohrávajícím na prvních deskách. Ale i ti postupně mírnou výhodu přetavili v plný bodový zisk.

Ve třetím kole jasný favorit ze Starého Města. Vyhrál Ríša, prohráváme tedy 1:5. Ve čtvrtém kole béčko Staráku. Sice mírně s problémy vyhrál Denis, který byl pod tlakem, ale nakonec vyhráváme. Začátek turnaje tedy dle představ, důležitá výhra s Ústím, 2 výhry se zálohami Staráku a zápas s jejich elitním týmem za námi.

kp_mladsi_zaci_2018_2Zleva Tomáš Skládal, Matyáš Zapletal a Ríša Svoboda

Do závěrečných tří kol tedy dobrá výchozí pozice, která nám zaručovala zápasy s týmy z čela tabulky, kdy každá výhra by nás posunula na nejhůře 5.-6. místo.

V pátém kole vysoko prohráváme ze Vsetínem. Zde výsledek 0,5:5,5 měl být ještě horší, protože na první desce vyrobil soupeř v jasně vyhrané partii pat.

V šestém kole nás čeká tým ze Zlína-Malenovic. Bohužel body získáváme jen vepředu, kdy Tomáš vyhrává a Maruška remizuje.

kp_mladsi_zaci_2018_1Marie Vaňková a Tomáš Mohapl

Pokud se nechceme propadnout dole tabulkou v posledním kole s Postoupkami, tak musíme vyhrát. Vidina výhry se ale rychle rozplývá, protože brzy prohráváme 0:2 po prohrách na posledních deskách. A když přidá nulu i Denis, hrajeme maximálně o remízu. Ríša vítězí, ale na první jen půlbod, a tak Maruška jen snižuje na 2,5:3,5.

kp_mladsi_zaci_2018_3Denis

Končíme tak až na 9. místě, kdy máme sice druhé nejlepší pomocné hodnocení, ale pro tři prohry v posledních kolech to lepší být nemůže.

Naše bodové zisky: Mohapl 5/7, Vaňková 4,5/7, Noščák 3/7, Svoboda 4/7, Zapletal 2/7, Skládal 1/7. Náš host dobře zahrál na první desce, dobře si vedla i Maruška na druhé. 4 body nejmladšího Ríši Svobody na 4. desce jsou taky velmi solidní.

Vítězem se stává Staré Město před Zlínem-Malenovice a Vsetínem. Vsetín byl dlouho na druhém místě, ale o to jej připravila prohra v posledním kole 1:5 s Ústím. My paradoxně Ústí porazili 5:1, ale Vsetín nás přejel 5,5:0,5.

Výsledky jsou na chess-results.