Na třetí díl seriálu GP do Starého Města se sjel rekordní počet 126 dětí. Z našich kroužků zde bylo 16 dětí.

gp_sm_2018_salZaplněný sál

Já dělal rozhodčího, tak neměl možnost sledovat partie, tak jen shrnu výsledky.

V nejmladší kategorii do 10 let (2008 a ml.) hrálo 55 dětí, z nichž od nás byla dvanáctka. Ať již z kroužku na ZŠ UNESCO, nebo z kroužků v Kunovicích. Ze zkušenější trojice Matyáš Zapletal, Martin Medek a Ríša Svoboda se nejlépe vedlo Matyášovi. Ten obsadil výborné 6. místo, když v posledním kole na druhé desce hrál dokonce o stříbrnou medaili. A měl i převahu dvou pěšců, ale po ztrátě figury bohužel prohrál. I tak 6. místo je výborné.

gp_sm_2018_matyasMatyáš Zapletal

Dobře rozehraný turnaj měla celá trojice, všichni měli 3/4. Matyáš a Martin měli pak i 4 body z pěti partií. Martin ale v posledních dvou kolech se silnými soupeři prohrál a obsadil 14. místo. Ríšovi závěr nevyšel a v posledních třech kolech už žádný bod nepřidal. Se třemi body s vysokým pomocným hodnocením, svědčícím o silných soupeřích, obsadil 32. místo.

gp_sm_2018_risaRíša Svoboda

Pro většinu ostatních to byl druhý nebo třetí turnaj v životě, tak především získávali zkušenosti. Nejlepším z kroužku na UNESCO byl  Adam Runták za tři body na 35. místě.  Tři body měla o dvojice dívek Adéla Lysoňková (39. místo) a Kristýna Miklendová (40. místo).

gp_sm_2018_kristynkaKristýna Miklendová

2,5 bodu uhrála dvojice Ondřej Procházka a Šimon Zálešák, po dvou bodech pak Tomáš Skládal, Ema Ulrichová, Adam Křívánek, bod a půl měl Matyáš Miklík.

V prostřední kategorii hrál Denis Noščák, Maruška Vaňková a Marco Belák. Zde si nejlépe vedla Maruška, která obsadila 7. místo jako nejlepší z dívek. Prohrála jen s první dvojící nasazených Míšou Černým a Honzou Vávrou. Denis měl po pěti kolech čtyři body, když porazil i silné malenovické duo Adam Samohýl a Vojta Hobza. V šestém kole mu Michal Černý nedal šanci. O lepší než 11. místo jej připravila prohra s Kubou Zádrapou v posledním kole.

gp_sm_2018_denisDenis Noščák v partii s Míšou Černým

Marco Belák za dva body obsadil 32. místo.

V nejstarší kategorii hrál Kuba Krchnáček. Podobně jako většina našich zkušenějších hráčů dobře začal (3/4), ale poslední tři kola už žádný bod nepřidal. Škoda stejně jako u Denise hlavně posledního kola, kde oba měli hratelné soupeře, kde při výhře se mohli v tabulce posunout výše. Tak mu 3 body stačily na 22. místo.

Výsledky jsou zde.