První říjnovou sobotu se hrál první turnaj série VC ve Veselí nad Moravou. Byl to první mládežnický turnaj této sezóny, na který z našeho oddílu vyjela pětice hráčů.

vc_veseli_2018_1Krásně zrekonstruovaný prostor jídelny

Ve starší kategorii hrála dívčí dvojice Marie Vaňková a Viktorie Všetulová a poprvé ve starší kategorii se představil Denis Noščák. Turnaj to byl vyrovnaný, jak je vidět z celkového pořadí. V průběhu turnaje se nejvíce dařilo Viktorce, která odehrála většinu turnaje na předních deskách. Ale prohra v posledním kole ji nakonec za 4,5 bodu srazila na 7. místo (při výhře by turnaj vyhrála).

vc_veseli_2018_2Viktorie a Denis

Před ni se tak dostal výhrou v posledním kole Denis Noščák, který obsadil šesté místo za pět bodů. Na první turnaj ve starší kategorii velmi dobrý výsledek a i dvě prohry se silnými soupeři byly po boji ve vyrovnaných partiích.

Maruška pak skončila nejlépe na 4. místě. Měla stejně jako Denis pět bodů. Výsledky turnaje jsou na chess-results.

vc_veseli_2018_6Maruška jako vítězka mezi dívkami

V mladší kategorii hrál Martin Medek a Ríša Svoboda.

vc_veseli_2018_3Ríša pod dohledem maminky

Martin na začátku dvakrát prohrál, ale pak získal tři body.

vc_veseli_2018_4Martin

Naopak Ríšovi start vyšel a po třech kolech měl plný počet bodů. A na první desce hrál s hlavním favoritem velmi talentovaným klukem jménem Delgerdalai Bayarjavkhlan. Bylo vidět, jak se oba na hru soustředí, partie se na poměry mladší kategorie hrála dlouho na velmi solidní úrovni, pomalu (snad 15 minut hráli kluci sami, kdy už ostatní partie byly skončeny) a útočně.

vc_veseli_2018_5Partie nejlepší dvojice turnaje

Ríša na závěr vynutil výměnu dam a věží a zůstala koncovka opačných střelců, kdy Ríša měl 6 piků proti čtyřem soupeře. Navíc soupeř udělal chybu a střelce si zavřel a přišel o něj za pika. Takže jasně vyhraná koncovka, ale Ríša začal zbytečně hrát rychle, a nejenže ztratil pěšce, ale pak nechal stát i střelce a partii ještě prohrál.

Naštěstí další partii rychle vyhrál, ale v šestém kole po oboustranně divokém průběhu prohrál podruhé. Martin v šestém kole remizoval a do posledního kola tak šel Ríša se čtyřmi body, Martin s 3,5.

V posledním kole skončil rychleji Ríša, kdy soupeře bez problémů přehrál. Tím měl jistou medaili, jen se čekalo na ostatní výsledky, jaké bude hodnoty. Martin měl sice mírně horší ale stále hratelnou pozici. Bohužel zapomněl na poslední řadu a dostal mat. Tím pádem místo umístnění kolem šestého místa obsadil 11. místo. Ríšův konkurent prohrál, tak pro Ríšu to znamenalo celkové druhé místo.

vc_veseli_2018_7Druzí ve svých kategoriích – vlevo Viktorie, třetí zleva spokojený Ríša

Výsledky jsou zde.