Druhý díl seriálu VC se odehrál ve Vlčnově. Náš oddíl zde měl šest zástupců.

Ve starší kategorii hrál jen Denis Noščák a vedl si výborně. Ve druhém kole jedinkrát prohrál se suverénním vítězem Vlastíkem Babulou, ale ve zbylých zápasech povolil soupeřům již jen jednu remízu. Zbylých pět partií vyhrál, což mu zajistilo druhé místo. Tím navázal na loňská umístnění na stupních vítězů, ale to bylo ještě v mladší kategorii. Po přechodu do starší kategorie se mu povedlo získat medaili hned ve druhém turnaji.  

vc_vlcnov_2018_starsiZleva 2. Denis Noščák, 1. Vlastimil Babula, 3. Michal Hlůšek

Výsledky jsou na chess-results.

V mladší kategorii jsme měli pětici Matyáš Zapletal, Richard Svoboda, Martin Medek, Kristýna Miklendová a Adam Číhal. První trojice už zkušenější, Kristýnka hrála svůj myslím třetí turnaj (letos první), pro Adama to pak byla premiéra.

Začátek vyšel nejlépe Ríšovi, který vyhrál první čtyři kola. Matyáš trochu zbytečně prohrál ve třetím kole s Radkem Bažantem a musel se na první desky vracet v dalších kolech. Martin na tom byl podobně, ten se stejným hráčem prohrál hned v prvním kole.

Adam s Kristýnkou střídali výhry a prohry. Pro ně to byl turnaj hlavně na zkušenou, zvyknout si na hru s hodinami, zpomalit hru, což se někdy vedlo lépe, někdy hůře. Ale to se s každým odehraným turnajem bude jen lepšit. Vzájemný zápas v šestém kole lépe vyšel pro Kristýnku, Adam pak bodoval v sedmém kole, čímž se oba srovnali na třech bodech a v pořadí hned za sebou na 18. a 19. místě. 

vc_vlcnov_2018_adamKristýnka Miklendová – Adam Číhal

Pro Kristýnku to ale znamenalo třetí místo mezi dívkami. 

vc_vlcnov_2018_kristynkaZleva 2. Pavla Jančová, 1. Adéla Bažantová, 3. Kristýna Miklendová

Ríša v pátém kole prohrál s Delgerdalaiem, ale šesté kolo vyšlo náramně. Matyáš přehrál dosud neporaženého pokořitele Ríši, který zase vyzrál na Matěje Babulu. A jelikož vyhrál i Martin, tak i on se dostal do boje o medaile. 

vc_vlcnov_2018_seste_koloS bílými hrající Matyáš a Ríša na své soupeře tentokráte vyzráli

To by ale musel porazit Matěje Babulu a čekat na další výsledky, což se mu nepovedlo a obsadil tak obsadil 8. místo. 

vc_vlcnov_2018_martinMartin na svého spolužáka nestačil

Na první desce si to rozdali Matyáš s Ríšou. Matyáš rychle získal figuru, následně měl náskok celé věže a partii dotáhl do vítězného konce. Ale prohra ve třetím kole mu srazila pomocné hodnocení, a tak skončil těsně druhý právě jen o to horší pomocné hodnocení. Ríša naopak odehrál většinu turnaje na prvních deskách, tam měl pomocné hodnocení nejvyšší, což mu stačilo na třetí místo. 

vc_vlcnov_2018_mladsi_medaileZleva 2. Matyáš Zapletal, 1. Bayarjavkhlan Delgerdalai, 3. Richard Svoboda

Výsledky jsou na chess-results. Nebo přehledně v excelu, kde najdete i celkové pořadí po dvou turnajích.