Letošní ročník GP v rapid šachu začal turnajem v Bezměrově. Od nás vyjela čtveřice Marie Vaňková, Denis Noščák, Matyáš Zapletal a Richard Svoboda.

V nejstarší kategorii do 14 let hrála Marie Vaňková. Ta po výhře v prvním kole měla v následujících 5 kolech vše hráče ze předních příček nasazení. Povedlo se jí porazit trochu se štěstím Honzu Vávru a pěkně přehrála Vojtu Lukáše. Prohrála s trojlístkem Vlastík Babula, Míša Černý a Jakub Mařák. V posledním kole se jí ve vyhrané pozici nepovedla koncovka, a tak remizovala. Za 3,5 bodu obsadila 12. místo - přesně dle nasazení a vyhrála dívčí kategorii.

gp_bezmerov_2018_podzim_marusMaruška

V prostřední kategorii do 12 let hrála Denis a Matyáš. Denis po dobrém začátku, kdy v prvních čtyřech kolech získal 3,5 bodu, po remíze s Adamem Samohýlem v posledních kolech dostal tři silné hráče. Poradil si s Mcevoyem z Postoupek, ale nestačil na jeho oddílového kolegu Tomáše Kubína a vítěze turnaje Viktora Šimka. Za 4,5 bodu obsadil 9. místo. Body ztratil jen se třemi medailisty.

gp_bezmerov_2018_podzim_denisDenis

Matyáš při lichém počtu dětí má obvykle v prvním kole volno. Holt dle abecedy je většinou poslední. Ve druhém a pátém kole na své soupeře nestačil, ale zbytek vyhrál. A jelikož vyhrál i poslední dvě kola, tak se vyšvihl za pět bodů i o místo před Denise.

gp_bezmerov_2018_podzim_matyasMatyáš

V nejmladší kategorii do 10 let hrál Ríša. Bohužel prohrál hned v prvním kole. Co mi říkal pan Svoboda, tak soupeř se dotkl figurky, ale když si všiml, že by ztrácel dámu zahrál jinou. Ale nebylo reklamováno rozhodčímu, tak se pokračovalo dále. V dalších třech kolech své soupeře přehrál. V pátém kole kdy už hrál na třetím stole, ale přišla prohra. Neviděl zisk střelce za nějaké pěšce a ten střelec nakonec rozhodl při útoku na Ríšova oslabeného krále. Další dvě kola pak slavila úspěch Ríšova nátlaková a tentokráte i víceméně přesná hra. Za pět bodů se vyšvihl na sobotní nejlepší oddílové umístnění, a to šesté místo.

gp_bezmerov_2018_podzim_risaRíša

Výsledky turnajů jsou zde. Přehledně v excelu pak zde.