Třetí kolo RP jsme odehráli v Nivnici. Naše céčko zde hrálo s domácím áčkem. Naše sestava byla Slanicay, Šácha, Zemčík, Růčka, Bílek, Vavřík, Horáček a Botek ml.

Jako první jsem dohrál já. Soupeř i já jsme hráli svižně. Při opačných rošádách se mi povedlo otevřít sloupec a z matových hrozeb nebylo úniku. Po cca 45 minutách vedeme 1:0. Takže sice rychlá výhra, ale pak jsem tam musel tři hodiny čekat na ostatní. Druhou naši výhru přidal Jara Bílek, když měl sice pěšce více, ale obě věže byly v týlu soupeře. Soupeř ale vlezl do vazby, čímž umožnil zisk kvality a okamžitě vyhrávající pozici.

Na další výsledky se čekalo delší dobu. Postupně se zaknihovaly dvě remízy - nejdříve Jiřího Vavříka, který měl sice aktivnější figury, ale nějakou výhodu z toho nezískal. A když po výměnách zůstali na šachovnicích jen opační střelci, remíza byla nevyhnutelná.

nivnice_sokC_2018_zadniZleva Vavřík, Horáček a Botek

Další plichtu přidal Jenda Zemčík. Určitě byl rád, že tentokráte to nebyl on, kdo dohrával poslední a musel získat body pro týmový úspěch J.

Vedeme tedy 3:1 a zbývají čtyři zajímavé partie. Kluci vzadu hrají velmi dobře. Honza získal hned v zahájení pěšce a pak pomalu výměnami a vylepšováním svých figurek dotáhl partii k výhře. Velmi pěkně a zodpovědně sehraná partie znamenající naše vedení 4:1.

Tibor má též zajímavou partii, kdy oba mají volné pěšce. Bohužel v asi rozhodující chvíli se Tibor rozhodne pro zisk kvality, která je ale za dva pěšce.

nivnice_sokC_2018_tiborTibor pod tlakem soupeřových figurek

A později se ukáže, že střelec a dva pěšci jsou lepší věže.  Dohrávají tak Gabo a Milan na prvních dvou deskách.

Na druhé desce si pan Mikulčík musí připadat, že je o týden méně, protože stejně jako obětoval pěšce za útok v Bojkovicích David Kovařík, tak Milan nezůstal nic dlužen svému útočnému stylu a v severním gambitu na soupeře tlačil od prvních tahů. Pěknou kombinací získal v průběhu partie dva piky a po výměnách jeho dva volní spojení pěšci nezadržitelně směřovali k dámě.

nivnice_sokC_2018_prvniZleva Bílek, Zemčík, Šácha a Slanicay

Ještě předtím skončila partie na první desce. V divoké partie při opačných rošádách obětoval Gabo nějaké pěšce, ale soupeř vše pokryl. V závěru se sice snažil ještě situaci zkomplikovat, ale materiální převaha byla velká.

Vyhráváme tedy letos v RP poprvé v poměru 5:3. Partie jsou k přehrání zde.

Šach.

TJ Orel Nivnice A

ELO

3,0 - 5,0

ŠO Kunovice C

ELO

1.

Kohoutek Martin

1680

1 : 0

Slanicay Gabriel

1693

2.

Mikulčík Josef

1786

0 : 1

Šácha Milan

1683

3.

Janča František

1452

½ : ½

Zemčík Jan

1615

4.

Kubiš Josef

1000

0 : 1

Růčka Pavel

1639

5.

Habarta Kamil

1175

0 : 1

Bílek Jaromír

1418

6.

Soukeník František

1487

½ : ½

Vavřík Jiří

1391

7.

Tesáček Jiří

1318

1 : 0

Horáček Tibor

1290

8.

Kiss Michal

1000

0 : 1

Botek Jan

1086