Na třetí turnaj VC, který se hrál v Dolním Němčí, vyrazila z našeho oddílu sedmička dětí.

Ve starší kategorii hrála trojice Marie Vaňková, Viktorie Všetulová a Denis Noščák. V začátku se lépe vedlo holkám, protože už ve druhém kole se v prvním oddílovém derby setkali Maruška a Denis. Denis prohrál, ale pak se výhrami rychle vrátil na přední desky. Mezitím si v dalším vzájemném zápase poradila Viktorie s Marií.

Ale vzájemná oddílová tabulka se brzy srovnala, když Denis porazil Viki. Po šestém kole byl pohled na tabulku skvělý, když na prvních třech místech figurovali naši hráči. Ale v posledním kole vyhrála jen Viki, čímž se stala vítězkou turnaje.

vc_dn_2018_holkyZleva Vaňková, Všetulová a Spáčilová

Na třetím místě celkově a druhá mezi dívkami skončila Marie a Denis obsadil 5. místo, třetí mezi kluky. 

vc_dn_2018_denisZleva Martin Hlůšek, Skalka a Noščák

V nejmladší kategorii hrála čtveřice Ríša Svoboda, Martin Medek, Adam Číhal a Vojta Skopal. Zkušená první dvojice a na zkušené Adam (druhý turnaj) a úplný nováček Vojta. Začátek turnaje se moc nepovedl, když už po druhém kole neměl nikdo plný počet bodů. Ríša prohrál s Krajičkem a Martin s Jančovou. Ale svůj první bod v soutěži překvapivě rychle získal Vojta Skopal s Míšou Kostkou, který v minulých VC obsadil 3. a 5. místo.

Adam pak přidal první bod hned v dalším třetím kole a pak po dvou prohrách přidal dva body v posledních kolech. Tři body a 17. místo. 

vc_dn_2018_adamAdam Číhal

Vojta vybojoval též tři body a skončil na 15. místě. Na první turnaj, jeho věk (ročník 2011, o dva roky mladší než ostatní naši tři kluci) a na to že do kroužku chodí sotva dva měsíce, určitě velká spokojenost. 

vc_dn_2018_vojtaVojta Skopal

Naopak Ríšovi se tento turnaj vůbec nepovedl, když většinu turnaje hrál vedle Vojty. Prohrál i s Kostkou, kterého Vojta porazil. Po medailích z minulých turnajů to bylo za 4 body 10. místo, když pomocné hodnocení měl dokonce horší než Vojta. 

vc_dn_2018_risaRíša Svoboda

V bojích o medailové umístnění jej nahradil Martin. Ten po prohře ve druhém kole 4x vyhrál a v posledním kole se dostal na první desku proti neporaženému a suverénnímu Delgerdalaiovi. S ním prohrál až po boji a za pět bodů obsadil celkově čtvrté místo, třetí mezi kluky. 

vc_dn_2018_martinMartin Medek při partii s vítězem turnaje

Výsledky jsou na chess-results, nebo v excelu, kde je i celkové pořadí po třech turnajích. Poslední turnaj se bude hrát 26. ledna u nás na Panském dvoře, kdy se pokusíme překonat loňskou účast 22 dětí z našich kroužků.