V mírně posunutém termínu se hrál pošesté na Panském dvoře mládežnický turnaj ze série Velkých cen. Tentokráte přilákal 69 dětí, z nichž 23 chodí do našich kroužků. Pětice hráčů a hráček bylo ze Slovenska.

Jak celkovým počtem, tak i naší účastí to byla rekordní účast. A to ještě dost našich nejzkušenějších (Všetulová, Vaňková, Horáček, Botek, Krchňáček) z nejrůznějších důvodů nemohlo.

vc_kunovice_2019_sal Hezky zaplněný krásný sál na Panském dvoře

Tím pádem ve starší kategorii hráli jen dva naši zástupci - Denis Noščák a Marco Belák. Marco uhrál slušné tři body, Denis pak získal bodů pět. Prohrál dva zápasy se slovenskými hosty ve třetím a čtvrtém kole. Ale závěr mu vyšel a obsadil tak 4. místo celkově, třetí mezi kluky a první mezi českými hráči :-). Před ním skončili jen tři zástupci ze Slovenska.

vc_kunovice_2019_vite Vítězové svých kategorií zleva J.Šošovičková, Krajíček, P.Orgoň a M.Šošovičková

Jelikož se jednalo o poslední turnaj seriálu, tak se po skončení vyhlašovalo i celkové pořadí. To je vždy ovlivněno, jak se kdo pravidelně účastní turnajů. Počítají se tři turnaje ze čtyř a jelikož největšímu favoritovi na celkové pořadí Tomášovi Skalkovi turnaj nevyšel, mohl se z vítězného poháru radovat Denis Noščák. Ten uhájil o bod průběžné vedení před Michalem Hlůškem.

vc_kunovice_2019_celkove_starsiUprostřed s pohárem Denis Noščák

Pořadí na chess-results je zde.

V mladší kategorii nastoupilo 45 hráčů, z nichž 21 chodí do našich kroužků. Ať již na ZŠ Unesco nebo oddílové tréninky. Bylo mezi nimi i několik, pro které to byl první turnaj, nebo jeden z prvních, proto zde hlavně sbírali zkušenosti. Ale měli jsme zde i trojici již zkušených, která měla hrát o přední místa.

Nejlépe se povedl začátek turnaje Ríšovi Svobodovi, když první čtyři partie vyhrál. Martin Medek též neprohrál, ale ztratil bod dvěma remízami, mj. byl jediným, kdo sebral půlbod vítězi. Nejstarší Matyáš prohrál hned v prvním kole. Ríšu i Martina porazila v dalším průběhu jen Martina Šošovičková, tím pádem měl Ríša bodů šest a Martin pět. To stačilo na 3. místo u Ríši za šest bodů a na 4. místo u Martina, který měl nejlepší pomocné hodnocení z pětibodových.

vc_kunovice_2019_druhe Druzí ve svých kategoriích, nejmenší z nich třetí zleva Ríša Svoboda

Matyáš měl v pátém kole poraženého pozdějšího vítěze Matěje Krajíčka z Boršic, ale postupně mu bohužel odevzdal věž, co měl navíc a návdavkem i druhou. Za pět bodů, ale horší pomocné hodnocení obsadil 9. místo.

vc_kunovice_2019_martin Martin Medek a Matyáš Zapletal

Z dalších našich zástupců si vedli velmi dobře Ondra Procházka, který byl se čtyřmi body na 17. místě, Jakub Schottl na 19. místě, Adam Číhal na 21, (oba též 4 body), nebo hned za nimi se třemi a pul body Tomáš Skládal a Ema Ulrichová se 3,5 bodu.

Bez výhry nezůstala ani nejmladší účastnice z našich kroužků, teprve šestiletá Adélka Slanicayová. Ta zde, jako i dost jiných dětí, byla v doprovodu rodičů. A tatínek velmi pečlivě první turnaj své dcerky dokumentoval :-).

vc_kunovice_2019_adelka Adélka s tatínkem

Ale snažili se všichni, ke konci to už pro ty nejmladší bylo únavné, turnaj se trochu protáhl, přece jen usazení takového počtu dětí chvilku trvalo. Ale jak je u nás tradicí, každý si pak při vyhlašování přišel pro nějakou cenu.

I v mladší kategorii se vyhlašovalo celkové pořadí. Zde po třech medailových umístněních bral druhé místo Ríša, Martin pak skončil na 4. místě.

vc_kunovice_2019_celkove_mladsiDruhý zleva Ríša Svoboda při vyhlášení celkového pořadí seriálu

Průběh turnaje je na chess-results. Výsledky si lze prohlédnout i v excelu, celkové pořadí VC je zde.

Fotogalerie z turnaje je zde.