Třetí díl GP v rapidu Zlínského kraje se uskutečnil v Nedakonicích. Jelikož kvůli jarním prázdninám a MČR bylo poslední měsíc volněji, tak přijelo celkem 126 hráčů. Z našich kroužků to pak bylo celkem 21 dětí.

Nejvíce zastoupená byla nejmladší kategorie, kde hrálo 59 dětí. Naštěstí bylo hezky, navíc hned vedle kulturního domu je prostor pro běhání, čehož děti bohatě využívaly, takže v hracím sále byl s ohledem na velký počet dětí relativně klid i na dohrávání posledních partií starší kategorie.

I my jsme zde měli největší zastoupení celkem 15 dětmi. Pro některé to stále jsou spíše první turnaje, ale dvojice Ríša Svoboda a Martin Medek už pravidelně hraje o místa v popředí. Nejinak tomu bylo i teď, když nástrahami prvních kol oba v pohodě prošli. Poslední kola odehráli na předních deskách, prohráli nebo remizovali (s velkým štěstím) jen s první trojicí, všechno účastníci MČR, a po zásluze obsadil Ríša 4. a Martin 5.místo.

gp_nedakonice_risaMartin a Ríša (tipl bych si, že Ríša právě svoji partii vyhrál :-) )

V první polovině startovního pole skončili i Adam Číhal na 24. místě a Jonáš Horák na 28. místě, oba měli po čtyřech bodech. 3,5 získal Ondra Procházka na 30. místě. Celkové pořadí i výsledky našich dalších zástupců jsou na chess-results.

gp_nedakonice_jonasJonáš Horák

V prostřední kategorii hrálo kvarteto našich. Dle předpokladů se nejlépe vedlo Denisovi Noščákovi, když za 4,5 bodu obsadil 7. místo dle svého nasazení. Podlehl jen dvojici na prvních dvou místech Viktoru Šimkovi a Tomáši Kubínovi. Turnaj se na rozdíl od dvou minulých krajských rapidů nepovedl Matyášovi, který měl 3 body. O bod méně získal Tomáš Skládal, Hugo Zelnitius pak získal 1,5 bodu.

V nejstarší kategorii hrála dvojice Marie Vaňková a Marco Belák. Marco proti zkušeným soupeřům získal solidní dva body. Maruška pak začala výborně, když ve druhém kole vyhrála s jasným favoritem turnaje Vlastíkem Babulou.

gp_nedakonice_majaVaňková - Babula

Později ale střídala výhry a prohry a obsadila celkově 10. místo jako nejlepší z dívek.

Výsledky všech kategorií je možné prohlížet zde, celkové pořadí po 3 turnajích je zde.