11.ročník Memoriálu Vratislava Hory se konal v Nedakonicích. Již několik let se hraje soutěž jednotlivců do 18 let a po skončení se vyhlašuje i soutěž družstev. Tempo hry 2x20 minut, které přinutilo rozhodčí několikrát řešit reklamace remízy. Nejen ti budou určitě rádi, pokud se v dalších ročnících bude hrát s přídavkovým tempem.

Z našeho oddílu hrála šestice hráčů. Prvním nasazeným byl Mikuláš Trávníček, dále pak Denis Noščák, Tibor Horáček, Richard Svoboda, Martin Medek a Robert Medek. Pro Roberta (ročník 2011) to byl úplně první turnaj v životě. A úspěchem bylo již to, že vše zvládl, jelikož se turnaj i vinou ne zcela zvládnutého výdeje oběda dost protáhl (končilo se v cca 17:20). Zisk 2,5 bodu byl dalším plusem.

hora_2019_robertRobert

To jeho bratr je už zkušeným harcovníkem stejně jako Ríša. V posledních turnajích končí podobně, a také v sobotu oba uhráli 5 bodů a skončili hned za sebou na 36. a 37. místě.  4,5 bodu a dvě místa za nimi skončil Tibor.

hora_2019_tiborTibor

Denis se pohyboval povětšinou na předních deskách a o lepší umístnění jej připravil těžký los v posledním kole, kdy se střetl s Mikulášem. Denis tak za 5,5 bodu obsadil 20. místo. Mikuláš 2x prohrál s hráči z Postoupek (Dominikem Večeřou a Tomášem Kubínem), tak neobhájil své nasazení. Za 6,5 bodu obsadil 5. místo.

Kompletní pořadí je na chess-results.

Vyhlašuje se i pořadí družstev. Zde jsem před turnajem nahlásil tým do starší kategorie ve složení Trávníček, Horáček, Noščák a Svoboda, které po sečtení bodů obsadilo 3. místo. Podrobnosti jsou v excelu zpracovaném rozhodčím turnaje St. Volčíkem ml.

Odpoledne se hrál i doprovodný turnaj bez omezení věku, kde se zapojilo i několik mládežníků z pořadatelského Starého Města, rodičů přítomných hráčů, trenérů a několik hráčů přijelo jen na tento turnaj. Celkem se prezentovalo 25 hráčů. Zde hrála od nás dvojice Pavel Růčka a Josef Knotek. Oběma se podařilo skončit výše než jak byli nasazeni. Josef Knotek získal 4,5 bodu, což stačilo na 6. místo (nasazen jako č.9 – mj. remíza s vítězem turnaje Petrem Kapustou). Ještě lépe se vedlo mně, tedy Pavlu Růčkovi (nasazen jako č. 17). Sice jsem v prvním kole dle předpokladů prohrál s Michalem Havránkem, což byla nakonec má jediná prohra. Postupně jsem mj. porazil L. Balážce a v šestém kole se dostal na druhou desku. Zde jsem překvapivě porazil prvního nasazeného Rostislava Kuboše a když s trochou štěstí opět na druhé desce vyhrál i v posledním kole nad Zdeňkou Vránovou, tak  celkový zisk 5,5/7 stačil na velmi překvapivé 2. místo.

Podrobnosti o turnaji jsou na chess-results.