Tradičně na státní svátek 8.5. se koná v Kyjově turnaj pro mládež s názvem Kyjovský koník. Na poslední chvíli, den před turnajem, se trojice ve složení Jonáš Horák a Martin a Robert Medek rozhodla, že na turnaj pojede.

Celkem se prezentovalo 70 šachistů - od zkušených hráčů až po začátečníky. Hrálo se v jednom společném turnaji do 15 let (2004 a mladší). Z našich byl nejzkušenější Martin, i ten ale spadá zatím do kategorie do 10 let, o dva roky mladší dvojice Robert a Jonáš zatím na turnajích sbírá zkušenosti.

To se částečně potvrzovalo v turnaji. I když ani Martin neměl úplně ideální start do turnaje, postupně se dostal na vyšší desky a získal 4,5 bodu. Což mu stačilo na celkové 17. místo, a druhé v kategorii do 10 let, hned za Matějem Babulou.

kyjov_2019_2Martin

U Jonáše a Roberta dost záleželo na tom, jak své partie pojali co do rychlosti. Bylo vidět v jejich partiích dost šikovných tahů a řešení (když se zamysleli), ale samozřejmě stejně tak hrubých chyb a přehlednutí (když odehráli partii za dvě minuty). Ale to je v prvních turnajích jev u velké většiny dětí tradiční. I tak se ale oběma povedlo získat tři body, což je ve společném turnaji s mnoha staršími dětmi solidní výsledek. Střetli se i ve vzájemném zápase, kde byl lepší Jonáš. Jonáš obsadil 49. a Robert 51. místo.

kyjov_2019_1Jonáš a Robert

Výsledky jsou na  chess-results. Výsledky po kategoriích jsou zde. Fotogalerie pořadatelů je zde.