Poslední turnaj GP se hrál ve Vsetíně. Od nás se tam vypravila čtveřice hráčů ve složení Marie Vaňková, Denis Noščák, Matyáš Zapletal a Richard Svoboda.

V nejmladší kategorii hrál Ríša, který začal soustředěně dvěma výhrami. V dalším kole sice nestačil na Ríšu Hobzu, ale v partii se svým konkurentem o 4. místo v celkovém pořadí Janem Baránkem hezky vyhrál. Pak nestačil na Matěje Babulu a bohužel už od zahájení se mu nepovedla partie s Karolínou Kovářovou. Sice se velmi snažil partii zvrátit, a v jedné chvíli se mu to téměř povedlo, tak prohrál. Po jasné výhře v posledním kole získal celkem 4 body a obsadil 8. místo.

gp_vsetin_2019_risaRíša

V prostřední kategorii hrál Matyáš s Denisem. V prvním a druhém kole se vystřídali na první desce, kde se utkali s Tomášem Kubínem. Oba měli v průběhu partií lepší možná by se dalo říci až vyhrané pozice, ale ani jednomu se nepovedlo vyhrát, naopak oba prohráli. Matyáš s figurou navíc neaktivoval věže na volný sloupec, místo toho figuru po vazbě ztratil a pak už jej Tomáš přehrál. Denis pěkně sehrál věžovku, kde získal pěšce a po výměně věží měl jasně vyhranou pěšcovku. Bohužel nabídl soupeři dvě šance, jak partii prohrát. První soupeř ještě pohrdl, ale druhou už si nenechal ujít. Velká škoda hezky rozehraných partií. V dalším průběhu pak střídali oba lepší a horší chvilky, Matyáš měl těch lepších více (např. výhra s vítězem z Brumova Pffeiferem), tak za 4 body obsadil 8. místo. Denis měl 3,5 což stačilo na 11. místo.

gp_vsetin_2019_denisDenis

V nejstarší kategorii hezky zahrála Mája. Sice se ji nepovedlo jako v Nedakonicích zaskočit Vlastíka Babulu (který z 28 partií prohrál jen jednu právě s Májou v Nedakonicích), ale i tak s ním sehrála zajímavou partii. Zahrála si se slušnými soupeři a dvě výhry v šestém a sedmém kole nad Markem Valkovičem a Viktorem Šimkem jí vynesly 4,5 bodu a 6. místo.

 gp_vsetin_2019_majaMája

Výsledky jsou na chess-results.

Jelikož to byl poslední turnaj, tak se vyhlašovalo i celkové pořadí. Zde si nejlépe vedli v H10 Ríša Svoboda, který skončil na 5. místě, v H12 byli těsně za sebou Matyáš Zapletal na 9. místě a Denis Noščák na 10. místě, v D14 pak Marie Vaňková vyhrála všechny čtyři turnaje mezi dívkami a postupuje na MČR v rapid šachu.

Komplet celkové pořadí je v excelu zde.